Budúcnosť SaS je podľa sociológa v rukách porazeného

Sulík_kollár
Zľava: Richard Sulík a Jozef Kollár Foto: SITA/Ľudovít Vaniher

BRATISLAVA 4. februára (WEBNOVINY) – V marci zvedú súboj o predsednícke kreslo v strane Sloboda a Solidarita (SaS) Richard Sulík a Jozef Kollár, podľa sociológa Pavla Haulíka by voliči viac uprednostnili Kollára.

Ako povedal v rozhovore pre agentúru SITA, v prieskume zisťovali bez ohľadu na stranícke preferencie respondentov, kto z politikov by dokázal najlepšie viesť stranu ako jej predseda alebo predsedníčka.

Za Kollára bolo 25,9 percenta opýtaných, za Sulíka 22,4 percenta. Haulík v SaS očakáva vyrovnaný súboj.

Podľa Haulíka je ten rozdiel malý a treba vidieť, že Sulík je viditeľnejšia postava ako Kollár.

Kollár sa vlastne začal zviditeľňovať až viac-menej v súvislosti s kampaňou na predsedu a zdá sa, že aj vzhľadom na postavenie Sulíka v tom širšom povedomí verejnosti, kde sa veľmi výrazne dostal medzi najneobľúbenejších politikov, tak sa zdá, že je väčšia prekážka pre rast strany ako Kollár, ktorý predsa je menej popísaná tabuľa. Jeho šanca osloviť aj iných ľudí je podľa toho väčšia ako u Sulíka,“ konštatoval Haulík.

Čo sa bude diať so SaS po predsedníckych voľbách záleží podľa Haulíka od toho, ako sa zachová ten, kto v tom súboji prehrá.

Pokiaľ by tú svoju prehru uniesol a zostal v strane, tak to môže stranu posilniť. Pokiaľ ale bude ten, kto prehrá, robiť nejaké obštrukcie alebo to, čo tu zvyčajne býva, že porazený odíde a založí si vlastnú stranu, tak v takom prípade bude mať SaS veľké problémy,“ povedal.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Jozef KollárRichard Sulík
Firmy a inštitúcie SaS Sloboda a Solidarita