Búdúcnosť Vůjtka je nejasná, všetko záleží na umiestnení

Vladimír Vůjtek
Vladimír Vůjtek Foto: SITA/Marián Peiger

MINSK 16. mája (WEBNOVINY) – Vedenie Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH) bude po majstrovstvách sveta v bieloruskom Minsku riešiť aj otázku trénera reprezentácie. Súčasnému koučovi Vladimírovi Vůjtkovi sa po šampionáte končí zmluva.

Český odborník je pri mužstve od roku 2011, v súčasnosti ho vedie na tretích majstrovstvách sveta. Nie je vylúčené, že by mohol byť na slovenskej lavičke aj o rok na šampionáte v Prahe a Ostrave.

Všetko o MS v hokeji nájdete —>>> TU.

„Pochopiteľne, všetko bude záležať na umiestení, ako v Minsku skončíme a na vôli trénera, či bude chcieť predĺžiť zmluvu, alebo nie. Zatiaľ sme však s ním túto tému neotvárali. Určite o tom budeme hovoriť po tomto šampionáte, pretože to plánujeme vyriešiť čo najrýchlejšie, aby sme vedeli, kto bude viesť v sezóne 2014/2015 slovenskú reprezentáciu. S Vůjtkom by sme predĺženie zmluvy riešili asi iba na jednu sezónu. V prípade, že by to nebolo s ním, jeho nástupcu by sme vymenovali na dlhšie obdobie,“ povedal v rozhovore pre piatkové vydanie denníka Šport prezident Slovenského zväzu ľadového hokeja Igor Nemeček.

Na budúci rok počas šampionátu v Českej republike čaká na Slovensko aj diplomatický boj, krajina pod Tatrami sa chce uchádzať o usporiadanie majstrovstiev sveta 2019. Rozhodnutie o kandidatúre stále platí. „Máme ešte čas do septembra podať prihlášku. O usporiadateľovi MS 2019 sa bude rozhodovať na budúci rok na kongrese v Prahe,“ doplnil pre Šport Igor Nemeček.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Igor NemečekVladimír Vůjtek