Budúcoročná Vuelta odštartuje na netradičnom mieste

Vuelta
Foto: SITA/AP

BILBAO/BRATISLAVA 2. septembra (WebNoviny.sk) – Budúcoročná cyklistická Vuelta odštartuje tradične tímovou časovkou, ale na netradičnom mieste – prvýkrát v histórii vo Francúzsku. Informoval o tom riaditeľ pretekov Okolo Španielska Javier Guillen pred začiatkom piatkovej 13. etapy aktuálneho ročníka v Bilbau. Za miesto štartu Vuelty 2017 určili juhofrancúzske mesto Nimes, ktoré má tradíciu v populárnych španielskych zábavkách, akými sú tanec flamengo či býčie zápasy.

Okrem úvodnej tímovej časovky bude aj druhá etapa prechádzať francúzskym územím, kým sa cyklisti nedostanú do Katalánska. Podľa Guillena možno uvažovať aj nad zaradením prejazdu Andorrou, ale určite nie nad Mont Ventoux. Mýtický kopec Tour de France sa totiž nachádza v relatívnej blízkosti k Nimes. „Finiš na niektorom z vrcholov vo Francúzsku je vysoko nepravdepodobný,“ informoval Guillen aj na webe Cyclingnews.

Prvé dve etapy na území Francúzska sú krokom k internacionalizácii Vuelty. Jej organizátorom je spoločnosť Amaury Sport Organisation (ASO), ktorá má pod palcom aj Tour de France. Práve na „Starej dáme“ už niekoľko rokov s veľkým úspechom pristupujú k inováciám, ktorých súčasťou sú aj úvodné etapy v zahraničí tešiace sa veľkej diváckej obľube. V tejto sezóne sa síce najslávnejšie etapové preteky začali v Normandii, ale vlani v holandskom Utrechte, predvlani v anglickom Leedsi a na budúci rok TdF odštartuje v nemeckom Düsseldorfe.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom