Buffalo chce angažovať Rusa Grigorenka čo najskôr

Grigorenko
Ruský hokejista Michail Grigorenko uspel v drafte NHL. Foto: SITA/AP Keith Srakocic

BUFFALO 26. júna (WEBNOVINY) – Vedenie klubu zámorskej hokejovej NHL Buffalo Sabres nezaháľa a v najbližších dňoch plánuje začať rokovania o spolupráci s ruským mladíkom Michailom Grigorenkom, ktorého si tím vybral v piatkovom 1. kole draftu nováčikov.

Ako informoval generálny manažér „šablí“ Darcy Regier, s agentom 18-ročného centra by mal čoskoro hovoriť o zmluve pre rodáka z Chabarovska.

Sabres si Grigorenka vybrali z 12. miesta s vierou, že ruský mladík zapadne do prvého mužstva už v sezóne 2012/2013.

Regier ďalej prezradil, že už od nedele chce do tímu získať skúsenejších hráčov – výmenou alebo angažovaním hokejistu bez zmluvy.

„Máme v pláne doplniť káder, do úvahy prichádza niekoľko možností. Nebolo by spravodlivé, keby sme všetku ťarchu naložili na ramená mladíkov,“ povedal Regier.

Radosť vedeniu Sabres urobil Grigorenko, ktorý v pondelok uviedol, že urobí všetko pre to, aby hral v NHL. Práve preto už je v Buffale, kde pobudne niekoľko týždňov.

Jeho debut v profilige však ohrozuje možná výluka, ktorá môže posunúť naplánovaný začiatok nasledujúcej sezóny. „Ak by sa tak stalo a začalo by sa hrať o niečo neskôr, pre mňa by to bolo asi lepšie. Mal by som viac času na dôkladnú prípravu,“ povedal Grigorenko.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Buffalo Sabres