Nič som s Marianom K. nemal, vyhlásil Bugár a obvineného podnikateľa považuje za zlo

Béla Bugár
Predseda strany Most Híd Béla Bugár. Foto: archívne, SITA/Alexandra Čunderlíková.
  • aktualizované 15. augusta 14:17

Predseda Mosta-Híd Béla Bugár odmieta spojitosť s obvineným Marianom K. „Považujem ho za zlo. Prosím vás, nespájajte ma s ním. Nepoznám ho, nestretával som sa s ním ako možno niektorí súčasní opoziční politici. Nepísal som si s ním a netelefonoval som si s ním. Nič som s ním nemal,“ povedal vo štvrtok Bugár.

Je prekvapený z toho, že ľudia veria všetkému, čo sa píše v komunikácii obvinenej osoby s jeho volavkou. Podľa Bugára je známe, že Marian K. bežne klamal. Ak by bola komunikácia Mariana K. pravdivá, podľa Bugára by nesedel v base.

Bugár tvrdí, že je na očiach verejnosti už 30 rokov, ale ľudia teraz veria „tvrdeniam jedného pána, s ktorým som nič nemal“. S Marianom K. sa na Maldivách stretli na raňajkách. „Pozdravil sa, ja som sa odzdravil a on sa spýtal, ako je na Slovensku. Povedal som, že bohužiaľ zle, asi sa budem musieť vrátiť skôr,“ opísal stretnutie šéf Mosta-Híd.

„Myslíte si, že človek, ktorého nepoznám, môže na mňa nahučať? Tak by som ho kopol niekde, že by mal teraz tenký hlas,“ povedal Bugár.

SMK žiada vysvetlenie

Strana maďarskej komunity (SMK) žiada od predsedu Mosta-Híd Bélu Bugára vierohodné vysvetlenie na zverejnené informácie o Marianovi K. Kauza môže mať podľa SMK nedozerné následky.

Béla Bugár sa k stretnutiu na Maldivách pred časom vyjadril, že síce sa s pánom Marianom K. stretol, ale o ničom dôležitom nerokovali. Avšak podľa zverejneného prepisu rozhovoru Mariana K. a Aleny Zs. zo šifrovacej aplikácie Threema je možné dospieť k úplne iným záverom,“ informoval agentúru SITA tlačový tajomník SMK Róbert Králik.

O stretnutí v strane vedeli

Bugár po návrate z dovolenky na Maldivách informoval stranu, že tam stretol Mariana K. Na štvrtkovej tlačovej besede to povedal predseda poslaneckého klubu strany Most-Híd Tibor Bastrnák s tým, že po návrate informoval aj jeho.

„Povedal, že ho stretol náhodne, pozdravil a šiel ďalej,“ dodal Bastrnák s tým, že mu verí. „Som presvedčený, že za Marianom K. by nikdy nevycestoval ani za hranice Bratislavy,“ dodal.

Podľa neho chcel Marian K. vyzerať, že riadi zemeguľu aj Slovensko. Bugára však Bastrnák pozná a vie, aký je tvrdohlavý a neexistuje nikto, kto by ho vedel presvedčiť.

Šéf poslaneckého klubu Mosta-Híd tvrdí, že keď bol primátorom, stretával sa s rôznymi ľuďmi a veľakrát nevedel, kto to je. „Bolo mi potom nepríjemné, keď som zistil, že títo ľudia majú potrebu rozprávať svojim známym veci, čo nie sú pravda, aby dokázali, akí sú silní a veľkí. Počul som potom aj veci, ktoré neboli pravdivé a nevedel som s tým nič robiť,“ vysvetlil Bastrnák.

Komunikácia Mariána K.

Podľa medializovaných informácií sa Béla Bugár krátko po vražde Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej stretol na Maldivách s Marianom K. Keď sa to prevalilo, podľa portálu tvrdil, že sa len pozdravili.

Dešifrovaná komunikácia Mariana K. ukazuje, že to mohlo byť inak. Marian K. sa 8. marca 2018 pochválil Alene Zs., že s predsedom Mosta raňajkoval. Marian K. napísal: „Poobede mám sedenie s Bélom. Poviem mu, ako a čo by som urobil na jeho mieste. Myslím, že bude silno vnímavý.“

Marian K. sa vraj takto angažoval v otázke udržania Ficovej vlády, pretože, ako sám predtým písal Alene Zs., pokiaľ sa do vlády dostane opozícia, „nepomôže nám ani odsťahovať sa na Severný pól“. Most-Híd nakoniec koalíciu po odchode Fica z funkcie premiéra podržal.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Béla BugárMarián KočnerTibor Bastrnák