Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Sprava: Podpredsedníčka strany Lucia Žitňanská a predseda Béla Bugár počas tlačovej besedy po zasadnutí Republikovej rady strany Most-Híd na tému Schvaľovanie kandidátky do budúcoročných parlamentných volieb a aktuálna politická situácia. Bratislava, 21. november 2015. Foto: SITA/Robert Tappert
18. februára 2016 SprávySlovensko od SITASITA Diskusia(24)

Bugár: Rozhodujúce pre voličov by mali byť volebné programy

BRATISLAVA 20. februára (WebNoviny.sk) – Volebné programy a ochota strán ich v prípade účasti vo vláde presadzovať majú byť podľa strany Most-Híd tým najdôležitejším kritériom pre rozhodovanie voličov. Volebný program strany Most-Híd Občianska vízia obsahuje viac ako 400 konkrétnych systémových opatrení. Podľa predsedu Bélu Bugára je spracovaný do takého štádia, že na druhý deň po voľbách ho môže strana začať realizovať. “Každý, kto má ambíciu byť súčasťou budúcej vlády, by mal mať takýto program. A my túto ambíciu máme,” vyhlásil na tlačovej besede Béla Bugár. Most-Híd pripravil z tohto komplexného programu aj tri tzv. balíčky – protikorupčný, regionálny a menšinový, ktoré sú súborom opatrení pre tieto oblasti.

Cieľom regionálneho balíčka je podľa Bélu Bugára vytváranie nových pracovných miest, zlepšenie podnikateľského prostredia a rozvoj regiónov. “Táto oblasť nášho programu tak isto ako ďalšie časti Občianskej vízie patrí podľa odborných združení a mimovládnych organizácií medzi najlepšie spomedzi kandidujúcich strán,” poukázal na kvalitu programu Bugár. Most-Híd podľa neho svoje úvahy nesústreďuje na štát, ale na občana. “Práve občania v regiónoch musia byť hlavnými adresátmi našich cieľov a snáh. Strana Most-Híd v prípade účasti vo vláde bude presadzovať prijatie regionálneho balíčka,” doplnil Bugár.

Regionálny balíček obsahuje podľa podpredsedu Mosta-Híd Lászlóa Solymosa opatrenia, ako sú zjednodušenie a ústavne ukotvenie daňového systému, návrat k rovnej dani z príjmov a jej zníženie, podporu zamestnávania dlhodobo nezamestnaných, zníženie odvodov pre malých a stredných podnikateľov. Taktiež za veľmi dôležité považuje zrovnoprávnenie postavenia domácich a zahraničných investorov pri vytváraní pracovných miest. “Naším cieľom je zjednodušiť pravidlá podnikania všade tam, kde to bude možné. Výsledkom našej snahy by mala byť znížená finančná a administratívna záťaž pre podnikateľský sektor,” uviedol Solymos. Mnohé predpisy a pravidlá podľa neho iba komplikujú život podnikateľom, ale reálne výsledky neprinášajú alebo dokonca vedú k opačným než k želaným efektom.

Za kľúčovú otázku vidieka považuje Most-Híd zachovanie poľnohospodárskej výroby, ale aj podporu živočíšnej výroby. “Je veľmi dôležité, aby vláda aktívne podporila spracovateľské závody či už na živočíšnu, ale aj rastlinnú výrobu. Slovensko produkuje množstvo surovín, ktoré vyváža na spracovanie do zahraničia, ale takto zároveň stráca pridanú hodnotu. To potrebujeme zmeniť,” vyhlásil Solymos. Spracovateľské závody v regiónoch s vysokou nezamestnanosťou a slabo kvalifikovanou pracovnou silou by podľa neho dokázali vytvoriť tisícky pracovných miest. “Preto v prípade účasti vo vláde budeme tieto projekty aktívne podporovať,” doplnil Solymos.

Taktiež je potrebné podľa Solymosa viac podporiť aj rozvoj vidieckeho turizmu, pričom dostupnosť regiónov má kľúčový význam z hľadiska rozvoja miestneho hospodárstva a investícií. “Jedným z ústredných cieľov strany Most-Híd je, aby v budúcnosti nebola na Slovensku obec, ktorá by nebola dostupná do 30 minút po odbočení z diaľnice či rýchlostnej cesty,” zdôraznil dôležitosť infraštruktúry László Solymos.

Odporúčané články

Bugár: Ficova vláda sa snaží prekryť svoje zlyhania Bugár si vie po voľbách predstaviť koalíciu aj so SaS

Témy

Diskusia

Program Program prelozeny do slovenciny: Podla vyjadreni mimovladok je program najlepsi... = mimovladky ho vyrobili, samozrejme zahrna vagony penazi pre tie spravne mimovladky - zhodou okolnosti tie co obvykle - sorosove nadacie, protikorupcne nadacie (ktore vyberaju vypalne za "analyzy", mensinove nadacie,... Pobeh-ajka Agentúra Propolis a pracovná agentúra 3 SES 3 urobili tak ako vždy "náhodný prieskum", tentokrát po Úradoch práce výhradne medzi štrajkujucími sextričkami s jednoznačným výsledkom: SMER NIKDY VOĽBY NEVYHRAL ! Vzhľadom na už prebiehajúce VOL - ebné mizérium výsledok berte... Zavedenie hmotnej zodpovednosti, Zákaz schránkových firiem, Preukazovanie pôvodu majetku, Nezávislá polícia, Prokuratúra a Súdy, Eurofondy. len na verejné účely, Zavedenie nízkonákladového referenda, kedy hlasovanie bude prebiehať v tej istej miestnosti ako celoštátne voľby. Sú to v kratkosti body- čo sa týka KORUPCIE... NIEKTORÍ ČLENOVIA ŽE VRAJ RUSINI, ALE ICH BABY POZNÁME AKO MAĎARONKY SA S TÚŽBY PO FUNKCIÁCH VTREPALI DO STRANY MOST-HÍD, AKOŽE ZA RUSÍNOV. NIKDY RUSINOM NEPOMÔŽU, ALE LEN TVRDO IDÚ ZA SVOJOU FUNKCIOU. A TAK BLÁZNIA ĽUDÍ NA VÝCHODE A RUSÍNI POMALY... veruže tak Volebné programy, nie stranícke nálepky.
Zobraziť celú diskusiu

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

Ankety

Opäť sa začalo hovoriť o Mečiarových amnestiách, mali by ich podľa vás zrušiť?

Aktuálne témy

Byvanie je hra

najAPPKY.sk

DRAN.sk

Autolike.sk

Podnikam.sk

Dámskajazda

Mňamky-recepty

NAJKY.sk

Copyright © iSITA s.r.o. Všetky práva vyhradené. iSITA si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

OK

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...