Bugár sa zmluvou s občanmi Slovenska zaviazal, že nevstúpi do koalície s kotlebovcami a Smerom-SD

Béla Bugár
Béla Bugár (predseda strany Most-Híd). Foto: archívne, SITA/Diana Černáková.

Predseda strany Most-Híd Béla Bugár sa prostredníctvom zmluvy s občanmi Slovenska zaviazal, že nevstúpi do koalície so stranami Kotlebovci – Ľudová strana Naše Slovensko (ĽSNS) a Smerom – sociálnou demokraciou (Smerom-SD). Uviedol to na dnešnej tlačovej konferencii.

Zmluva Bélu Bugára a občanov Slovenska

„Zmluva Bélu Bugára a občanov Slovenska“ obsahuje aj záväzok bojovať proti „akejkoľvek forme extrémizmu a proti ľuďom, ktorí vyvolávajú napätie a potom profitujú zo strachu“.

Strana chce ďalej presadzovať ďalšie zmeny, ktoré povedú k očiste justície, prokuratúry a polície, podporovať a rozvíjať demokraciu na Slovensku a chrániť slobodu a dôstojnosť každého človeka bez ohľadu na jeho rasu, národnosť, vierovyznanie či politické zmýšľanie.

Rozvíjanie prozápadnej politiky

Bugár sa zaväzuje aj k rozvíjaniu prozápadnej politiky a ukotveniu Slovenska v euroatlantickom priestore. „Žijeme v šialenej dobe. Počet extrémisticky a fašisticky ladených politikov rastie a rovnako aj ich podpora. Iní politici namiesto práce pre vás občanov trávia čas nezmyselnými hádkami a v predbiehaní sa, kto koho viac urazí,“ priblížil líder Mostu-Híd.

Slovensko je podľa Bugára pokojnou a bezpečnou krajinou, ktorej sa ekonomicky darí. „Naviac, slovensko-maďarské napätie vystriedala konštruktívna spolupráca. Máme potenciál pokračovať v tom a budovať dobré miesto pre budúcnosť našich detí. O to všetko však môžeme rýchlo prísť, ak sa k moci dostanú nezodpovední politici,“ zdôvodnil Bugár. Zmluvu vníma ako osobný záväzok a sľub pre všetkých občanov Slovenska.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Béla Bugár
Firmy a inštitúcie Kotleba - Ľudová strana Naše SlovenskoMost-HídSMER-SD