Bulhar Zografski si na Štrbskom Plese vyskákal zlato

Skoky na lyziach

ŠTRBSKÉ PLESO 27. januára (WEBNOVINY) – Bulharský skokan na lyžiach Vladimír Zografski si na mostíku HS-100 v Štrbskom Plese vybojoval zlatú medailu na 27. svetovej zimnej univerziáde.

Ďalšie tri miesta v utorňajšej popoludňajšej súťaži patrili ruským reprezentantom: striebro získal s odstupom 4,6 bodu Ilmir Hazetdinov, tretí bol Jevgenij Klimov a na nepopulárnom 4. mieste skončil Michail Maksimočkin. Jediný slovenský skokan na lyžiach v súťaži Mojmír Nosáľ skočil v 1. kole 59 metrov (47,9 b.) a nepostúpil do finálového druhého kola medzi 30 najlepších pretekárov. V štartovej listine figurovalo dovedna 53 skokanov.

Dvadsaťjedenročný rodák zo Samokova Zografski (nar. 14. júla 1993) má skúsenosti aj z pretekov Svetového pohára, na SZU v Štrbskom Plese patril do okruhu favoritov na najvzácnejší kov. V utorkovej súťaži viedol už po prvom kole: namerali mu 95 a 94 metrov, za čo dostal od rozhodcov výslednú známku 248,8 bodu.

27. SZU – Štrbské Pleso – Osrblie – skoky na lyžiach – utorkové výsledky:

Muži – individuálne preteky na mostíku HS-100: 1. Vladimir Zografski (Bul.) 248,8 bodu (95 m/94 m), 2. Ilmir Hazetdinov 244,2 (90 m/94,5 m), 3. Jevgenij Klimov 241,7 (92,5 m/91,5 m), 4. Michail Maksimočkin (všetci Rus.) 235,3 (90,5 m/90,5 m), 5. Junširo Kobajaši (Jap.) 232,1 (89,5 m/91 m), 6. Miran Zupančič (Slovin.) 230,5 (95,5 m/86,5 m), … 48. Mojmír Nosáľ (SR) 47,9 (59 m) – nepostúpil do finálového 2. kola medzi 30 najlepších