Bulharské úrady úspešne rozbili gang falšovateľov peňazí, našli bankovky v hodnote miliónov eur

falšovanie peňazí
Fotografia zhotovená 21. októbra 2018 a sprístupnená bulharským ministerstvom vnútra ukazuje policajta držiaceho predmety, ktoré boli využívané na falšovanie peňazí v suteréne hotela v Bulharsku. Foto: SITA/AP

SOFIA 23. októbra (WebNoviny.sk) – Bulharské úrady oznámili, že úspešne rozbili gang falšovateľov peňazí, ktorý tlačil vysoko kvalitné eurové a dolárové bankovky.

Zástupca generálneho prokurátora Ivan Gešev v pondelok povedal, že počas operácie zaistili falošné peniaze v hodnote 11,5 milióna eur a dvoch miliónov dolárov. Podľa jeho slov to bola „najväčšia nelegálna výrobňa zlikvidovaná za posledných 11 rokov„.

Tlačiareň produkujúcu 500 a 100-eurové a 50-dolárové bankovky našli v suteréne jedného z hotelov v čiernomorskom letovisku Slnečné pobrežie. Počas sobotňajšieho zásahu skončili vo väzbe štyria ľudia.

Začiatkom tohto storočia patrilo Bulharsko spolu s Kolumbiou, Čile a Severnou Kóreou k najväčším výrobcom falošných amerických dolárových bankoviek. Po pripojení sa k Európskej únii v roku 2007 sa bulharskí falšovatelia zamerali viac na eurobankovky.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom