Bundesliga: Premiéra Nemca, Jendrišek na lavičke

Bez názvu

FREIBURG 21. augusta (WEBNOVINY) – V sobotňajšom zápase úvodného kola novej sezóny najvyššej nemeckej futbalovej súťaže – I. bundesligy 2010/2011 podľahol Freiburg na vlastnom ihrisku nováčikovi zo St. Pauli 1:3. Úvodný gól duelu padol až v 78. min, keď sa presadil domáci Papiss Demba Cissé, o päť minút neskôr vyrovnal Boll. V 89. min priklonil misky váh na stranu hostí Sukuta-Pasu a onedlho víťazstvo St. Pauli poistil Bartels. Rovnakým výsledkom zvíťazil Kaiserslautern na pôde 1. FC Kolín, slovenský útočník Adam Nemec v drese úspešného tímu debutoval v najvyššej nemeckej súťaži v pozícii striedajúceho hráča. Naopak, premiéru v drese Schalke 04 v najvyššej nemeckej súťaži si nepripísal jeho krajan Erik Jendrišek. Rodák z Oravy sa z lavičky pozeral na prehru svojho tímu na trávniku Hamburgu (1:2), za ktorý sa dvoma gólmi blysol holandský veterán Ruud Van Nistelrooy. V tomto meraní síl sa domáci kapitán Youssef Mohamad postaral o nový bundesligový rekord. Libanonský obranca dostal už po 92 sekundách červenú kartu, čím prekonal Andreasa Ivanschitza, ktorý sa v apríli 2010 pobral pod sprchy po 188 sekundách od úvodného hvizdu. V zápase Mönchengladbachu s 1. FC Norimberg sa zrodila remíza 1:1, Marek Mintál a Róbert Mak presedeli celé stretnutie na lavičke pre náhradníkov hosťujúceho tímu. Hoffenheim potešil svojich divákov víťazstvom nad Werderom Brémy 4:1. V 3. min sa ako prvý do listiny strelcov zapísal Frings z Werderu, ešte do polčasovej prestávky však do „čierneho“ namierili Ba, Mlapa, Ibiševič a Salihovič a bolo po zápase.

Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí prvého kola nového ročníka najvyššej nemeckej futbalovej súťaže I. bundesligy 2010/2011:

Mönchengladbach – 1. FC Norimberg 1:1 (1:1)

Góly: 31. Idrissou – 15. Hegeler, 42 202 divákov

Marek Mintál a Róbert Mak (obaja 1. FC Norimberg) sedeli iba na lavičke pre náhradníkov.

1. FC Kolín – Kaiserslautern 1:3 (1:0)

Góly: 8. Novakovič – 70. a 84. Lakič, 88. Iličevič, ČK: 2. Mohamad (1. FC Kolín), 49 200 divákov

Adam Nemec (Kaiserslautern) nastúpil na trávnik v 78. min.

1899 Hoffenheim – Werder Brémy 4:1 (4:1)

Góly: 20. Ba, 37. Mlapa, 41. Ibiševič, 43. Salihovič – 3. Frings (z pok. kopu), 13 000 divákov

SC Freiburg – St. Pauli 1:3 (0:0)

Góly: 78. P. Cissé – 83. Boll, 89. Sukuta-Pasu, 90. Bartels, 24 000 divákov

Hannover 96 – Eintracht Frankfurt 2:1 (1:1)

Góly: 21. Rausch, 76. Ya Konan – 28. Köhler, 37 000 divákov

Hamburger SV – Schalke 04 2:1 (0:0)

Góly: 46. a 83. Van Nistelrooy – 80. Farfan, ČK: 60. Höwedes (Schalke), 57 000 divákov

Erik Jendrišek (Schalke) presedel celý duel na lavičke pre náhradníkov.