Burgas a jeho okolie – bezpečná destinácia pre nezabudnuteľnú dovolenku na pobreží Čierneho mora

2014 05 11 11 13 15.jpg
Foto: Burgas agency

Po troch mesiacoch reštriktívnych opatrení v dôsledku pandémie COVID-19 bol 10. júna obnovený voľný pohyb občanov medzi Slovenskom a Bulharskom.

Letecké spoločnosti  sa opäť vracajú k pravidelným linkám medzi Burgasom, Sofiou  a Bratislavou.  Wizz Air znovu obnovil lety  medzi Bratislavou a Sofiou od 15. júna,  Ryanair začína lietať do Burgasu od 4. júla a Smartwings podal žiadosť o pravidelné lety do Burgasu od 3. júla.

Burgas je centrum najväčšieho turistického regiónu Bulharska, ktorý zaberá celé južné pobrežie Čierneho mora. Viac ako 40% celoročného cestovného ruchu v krajine sa uskutočňuje práve v tejto oblasti. Dôvodom pre návštevu tejto krajiny sú jeho nádherné prírodné danosti – more a jazerá, dlhé piesočné pláže, mierne a príjemné podnebie, zelené vrchy  Balkánu a pohorie Strandzha tiahnuce sa až ku brehu mora. Infraštruktúra tejto oblasti poskytuje jednoduchý transfer po diaľnici  z letiska až ku moru.

Burgas.jpg
Foto: Burgas agency

Krásne pláže Burgasu a kúzlo prímorského mesta priťahujú turistov z krajiny i zo zahraničia, ale turistický profil mesta sa nekončí tu. Burgas rýchlo získal späť svoj pestrý kultúrny a športový život. Prímorské oblasti ponúkajú vynikajúce možnosti vyžitia pre milovníkov bicyklov, kolieskových korčúľ, padákových klzákov, surfovania, plážového volejbalu, jogy, joggingu a ďalších atrakcií.

Pre tých, ktorí obľubujú morské dobrodružstvá, odporúčame výlet na ostrov St. Anastasia s možnosťou prenocovania. Na ostrove sa nachádza historický kostol, interaktívne múzeum, útulná a romantická reštaurácia nad skalami, o ktoré sa rozbíjajú morské vlny. Je to  to pravé miesto, kde môžete ochutnať voňavé rybacie polievky, čerstvé mušle a chutné ryby.

Budú tu na vás čakať tematické víkendy  s rozmanitými zameraním – street food s čiernomorskou príchuťou, zdraviu prospešné pokušenia, hudobné prekvapenia a najočakávanejšia udalosť pre milovníkov hudby  tohoto leta – najväčší hudobný festival v Bulharsku – Spice music festival (od 7. do 9. augusta 2020). Je ojedinelý  najmä v tom, že prezentuje najpopulárnejšiu hudbu 90-tých rokov, ktorá je dnes už klasikou. Medzi účastníkmi tohtoročného podujatia patria Bomfunk MC´S, Nana, Rozalla, Black box a mnohí ďalší.“

Burgas_002.jpg
Foto: Burgas agency

Burgas vás opäť rád privíta svojimi nekonečnými plážami, ktoré zároveň ponúkajú bezpečnosť, vynikajúce ceny a rôznorodú zábavu. Podľa starostu Burgasu, Dimitara Nikolova,  kladú v tejto sezóne dôraz najmä na bezpečnosť a zdravie, aby turisti, ktorí sa rozhodli pre dovolenku v Bulharsku, boli nadmieru spokojní, a na bezpečnom mieste, akým Burgas nepochybne je. Množstvo zavedených hygienických opatrení robia z Burgasu bezpečné miesto pre Dovolenku 2020!

Všetky verejné miesta sú dezinfikované špeciálnou nanopreparáciou s antimikrobiálnymi a antivírusovými prípravkami, ktorých pôsobenie na povrchu trvá približne rok. Pláže Burgasu sú pravidelne čistené a dezinfikované rovnako ako všetky oddychové zariadenia.

Všetky hotely, reštaurácie, kaviarne a nočné kluby dodržiavajú protiepidemické opatrenia v súlade so svetovými normami.

Zamestnanci hotelov a reštaurácií sú prísne sledovaní s ohľadom COVID-19 a sú súčasťou veľkého reprezentatívneho prieskumu, ktorý uskutočňuje región Burgas.

1 1 1.jpg
Foto: Burgas agency

Kľúčovým slovom pre sezónu 2020 je BEZPEČNOSŤ a Burgas ponúka  bezpečné vyžitie na plážach pre dovolenkárov aj túto sezónu! Chceme, aby ľudia, ktorí sa rozhodli dovolenkovať v Bulharsku, boli pokojní,  ale najmä, aby vedeli, že sú na bezpečnom mieste a že odídu nielen spokojní, ale tiež zdraví. Toto je prianie starostu oblasti Burgas.

Optimizmus starostu ohľadom tohoročnej sezóny, je výsledkom celého radu objektívnych argumentov – na jednej strane nízky počet nakazených COVIDOM 19 ako v meste, tak aj na celom čiernomorskom pobreží Bulharska, pozitívny vplyv poveternostných podmienok a na strane druhej samozrejme prísne dezinfekčné a komplexné protiepidemické opatrenia.

Dimitar Nikolov je bulharským politikom, starostom obce Burgasu už štvrté funkčné obdobie – od r. 2007 do teraz. Má ekonomické vzdelanie a je magister v odbore finančného manažmentu. Vďaka nemu je Burgas úplne obnovený a stal sa tak  top turistickou destináciou.

Dn.jpg
Foto: Burgas agency

Tento článok vznikol v spolupráci s klientom Burgas agency

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom