Búrka s krupobitím v Košiciach lámala stromy

Búrka strom
Foto: SITA/Tomáš Benedikovič

KOŠICE 23. júna (WEBNOVINY) – Prietrž mračien s krupobitím v Košiciach a okolí dnes popoludní napáchala rôzne škody. Ako informoval dôstojník operačného strediska košických hasičov František Rusnák, od búrky, ktorá sa začala okolo pol druhej, sa prakticky ešte nezastavili.

„Zatiaľ sme mali 16 výjazdov, najčastejšie k polámaným stromom. Chlapi pomáhali zabrániť zatopeniu jedného skladu v univerzitnej nemocnici na Rastislavovej, ako aj v domove dôchodcov na Južnej triede. Pomáhajú aj majiteľom dvoch domov na Zemplínskej ulici, ktorým strhlo strechu,“ hovorí Rusnák. Búrka polámala množstvo konárov stromov na Moyzesovej ulici, ale aj v mestskom parku. Kanalizácia nestačila odvádzať množstvo vody na Palackého pod železničnými mostmi a na Štefánikovej ulici. Pre množstvo vody a blata bola v týchto úsekoch obmedzená premávka, čo spôsobuje veľké dopravné zápchy. Dopravu riadila polícia.

Ako informoval Rusnák, hasiči zo stanice v Čani zasahujú na hraničnom priechode Milhosť, ktorý čiastočne zaplavila voda. Hasiči zo stanice v Moldave zase odpratávajú stromy popadané na cestu.

VIDEO: Krupobitie

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom