Búrka sa prehnala podtatranskou oblasťou

Zaplavený dom v Bratislave
Hasiči zasahujú v zaplavenom dome na Račianskej ulici. Bratislava, 4. august 2011. Foto: SITA/Nina Bednáriková

POPRAD 25. augusta (WEBNOVINY) – Silné búrky v stredu podvečer opäť zasiahli podtatranskú oblasť. Tentoraz si to najviac odniesli tatranské a podtatranské obce.

Podľa informácií z operačného strediska Hasičského a záchranného zboru v Kežmarku silná búrka sa prehnala oblasťou od Tatranskej Kotliny cez Tatranskú Lomnicu a Kežmarok.

Intenzívne zrážky zasiahli aj obce Rakúsy a Stráne pod Tatrami.

V Popradskom okrese najhoršie dopadla Tatranská Lomnica. Pod lyžiarskou zjazdovkou prívalové dažde zaplavili suterény hotelov Kremenec, Slovakia a Titris a suterén obytného domu.

Na mieste zasahovali popradskí hasiči, ktorí odčerpávali vodu zo zatopených pivníc. Prívalové vody na istý čas zablokovali aj dopravu medzi Tatranskou a Veľkou Lomnicou, kde voda poškodila cestu.

Kežmarskí hasiči zasahovali v samotnom Kežmarku, kde prívalové dažde zasiahli okrajovú časť mesta na Slavkovskej ulici. Viac boli postihnuté obce Mlynčeky a Stráne pod Tatrami, kde hasiči vyťahovali vodu z viacerých zatopených suterénov rodinných domov a uvoľňovali priepusty, ktoré nestíhali odvádzať množstvo vody.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom