Búrka v pohári vody pominie, o mesiac budeme na situáciu už len spomínať, tvrdí Jarjabek

Dušan Jarjabek
Dušan Jarjabek Foto: SITA/Diana Černáková

BRATISLAVA 11. augusta (WebNoviny.sk) – Búrka v pohári vody pominie a o mesiac budeme na aktuálnu situáciu vo vládnej koalícii už len spomínať. Povedal to dnes pred novinármi poslanec NR SR za Smer-SD Dušan Jarjabek.

„Boli ďaleko dôležitejšie veci, na ktorých sa koalícia dohodla. Koalícia má svoju zodpovednosť, ktorú prejavila niekoľkokrát a naposledy to bolo pri voľbe riaditeľa RTVS,“ dodal poslanec. Podľa neho zdravotné problémy premiéra Roberta Fica zastihli v tom najnevhodnejšom čase, práve keď mala zasadať Koaličná rada.

O tom, či Smer-SD akceptuje niektoré z požiadaviek SNS, Jarjabek nepovedal. „Najprv musia byť známe. To, čo bolo medializované, že ide o požiadavky v sociálnej oblasti, o tom sa bude diskutovať,“ dodal s tým, že k situácii bude zasadať aj poslanecký klub Smer-SD. Kedy rokovanie bude, zatiaľ Jarjabek nevedel povedať.

Rokovanie dnešnej Koaličnej rady je zrušené pre zdravotné problémy premiéra Roberta Fica. Pre agentúru SITA to potvrdili dva nezávislé zdroje. Podľa informácií agentúry SITA má predseda vlády horúčku. Rada mala zasadať pre krízu v koalícii, ktorú vyvolalo vypovedanie Koaličnej zmluvy predsedom SNS Andrejom Dankom.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Dušan Jarjabek
Firmy a inštitúcie SMER-SD