Búrky v Rakúsku narobili miliónové škody

Blesk, búrka
Foto: ilustračné, Thinkstock

Viedeň 3. júla (WebNoviny.sk) – Extrémne počasie sprevádzané prudkými búrkami, ktoré v sobotu večer zasiahlo viaceré rakúske spolkové krajiny, zanechalo obrovské materiálne škody.Informovala o tom dnes tlačová agentúra APA.

Iba v dôsledku krupobití došlo od štvrtka na poľnohospodársky využívanej pôde k škodám za dva milióny eur, a to v Dolnom Rakúsku, Salzbursku, Tirolsku a Štajersku, informovali dnes zdroje poisťovní.

Zo Štajerska prišla správa o vykoľajení nákladného vlaku v dôsledku zosuvu pôdy, pričom sa zranil rušňovodič. Zo Salzburska dorazila informácia o dočasnom trojhodinovom uzavretí hlavného železničného koridoru smerom na západ v dôsledku zásahu blesku. V Tirolsku a Hornom Rakúsku sa hasiči podobne ako v Štajersku nezastavili kvôli čerpaniu vody zo zaplavených nižšie položených objektov, ale aj kvôli odstraňovaniu vyvrátených stromov a polámaných konárov z komunikácií.

Prognóza rakúskych meteorológov predpokladá do pondelka počasie bez zrážok, avšak od utorka ráta od západu s ojedinelými zrážkami a búrkami.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom