Bushovi zlomilo väz video s Trumpom, v televízii skončil

Donald Trump
Republikánsky kandidát na amerického prezidenta Donald Trump. Foto: SITA/AP

WASHINGTON 18. októbra (WebNoviny.sk) – Známy americký moderátor Billy Bush, ktorý urobil kontroverzné video a Donaldom Trumpom, ukončil svoje pôsobenie v televíznej stanici NBC. Podľa správ servera TMZ.com Billy Bush dosiahol s NBC dohodu o finančnom vyrovnaní a ukončení zamestnaneckého pomeru. Dohoda završuje jeho krátke pôsobenie v prestížnej televíznej šou Today.

Finančné podrobnosti dosiahnutej dohody nie sú známe, samotný Bush je však podľa vlastných slov spokojný. Moderátor podpísal trojročný kontrakt s NBC len v auguste, pričom mal zarobiť 3,5 milióna dolárov ročne.

Televízia pozastavila Bushovo pôsobenie v šou Today už pred desiatimi dňami, po zverejnení videa, na ktorom sa republikánsky prezidentský kandidát Donald Trump chváli svojimi úspechmi pri zvádzaní žien.

Moderátor označil postup svojho zamestnávateľa za neférový. Vedenie NBC sa ho podľa jeho slov rozhodlo zbaviť len kvôli tomu, aby sa nepoškodil obraz televízie v očiach verejnosti. Bush tvrdí, že o existencií videa s Trumpom už predtým otvorene hovoril s predstaviteľmi NBC a nikdy zaň nebol potrestaný.

Video nasnímané pred jedenástimi rokmi zachytáva neformálny rozhovor Billyho Busha s Donaldom Trumpom, ktorý pravdepodobne nevedel, že sa jeho slová nahrávajú. Trump na zázname nešetrí lascívnymi výrazmi na adresu žien a robí chlipné poznámky o ich intímnych partiách.

„Vieš, krásne ženy ma automaticky priťahujú – skrátka ich začnem bozkávať. Ak si hviezda… môžeš si dovoliť čokoľvek,“ vyhlásil okrem iného republikánsky kandidát. Video vzniklo len niekoľko mesiacov po tom, čo si Trump zobral svoju tretiu manželku Melaniu.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Donald Trump