Bývalá premiérka Iveta Radičová píše knihu o politike

Bývalá premiérka Iveta Radičová počas rozhovoru pr
Bývalá premiérka Iveta Radičová počas rozhovoru pre agentúru SITA. Foto: SITA

BRATISLAVA 14. októbra (WEBNOVINY) – Expremiérka Iveta Radičová by chcela do konca roka vydať knihu svojich reflexií na politiku.

Ako povedala v rozhovore pre agentúru SITA, spomienky na politiku kladie postupne na papier. Nebudú to však primárne spomienky a už vôbec nie nejaké pikošky.

„Vždy som bola vecná a slušnosť raziaca politička slovami aj činmi. Budú to úvahy nad tým, o čom 21. storočie je a bude, čím sme vlastne začali naše milénium, že to bolo práve 11. septembrom 2001 – novým typom vojny, vojny s terorizmom,“ povedala, pričom upozornila, že vojna s terorizmom má obrovské špecifikum.

„Nemáte konkrétneho nepriateľa v podobe štátu a ani nemáte s kým konkrétnym uzavrieť mier. Ale tá hrozba tu je a je obrovská,“ dodala.

Radičová upozornila, že sme vstúpili do nového milénia spochybnením dovtedy fungujúceho sociálno-ekonomického modelu západnej civilizácie. „Je namieste otázka, či model fungovania pyramídy na dlh, a teda koncept ekonomického rastu, je naozaj udržateľným konceptom. A dovolím si povedať, že dnes už je zrejmé, že nie,“ konštatovala.

Vstúpili sme podľa bývalej predsedníčky vlády do nového milénia so zásadnými otázkami dostatočnosti energetických zdrojov a energetickej bezpečnosti a so zásadnou otázkou podstaty vládnutia a demokracie. „A tiež so zásadným rozporom, či otázky bezpečnosti a istôt neposunú do úplného kúta a nezložia na kolená otázky ľudských práv a spravodlivosti,“ dodala.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Iveta Radičová