Bývalý člen Smeru Ján Podmanický sa stal podpredsedom strany Život – Národná strana

Ján Podmanický
Bývalý poslanec Smer - SD Ján Podmanický. Foto: archívne, SITA/AP

Bývalý člen strany Smer – sociálna demokracia (Smer-SD) a nezaradený poslanec Národnej rady SR (NR SR) Ján Podmanický sa stal podpredsedom strany Život – Národná strana. Odsúhlasil to online volebný snem strany, ktorý sa konal v sobotu 17. apríla.

Za ďalších dvoch podpredsedov boli zvolení Vladimír Chovan, ktorý v minulosti zastával post ministra poľnohospodárstva a bol predsedom agrárnej politickej strany Doma Dobre, a nezaradený poslanec NR SR Filip Kuffa. O výsledkoch snemu informoval predseda strany Tomáš Taraba.

Strana zároveň na sneme prijala uznesenie o začiatku procesu integrácie s inými pronárodnými a vlasteneckými stranami. Život – Národná strana sa postupne zlúči s KDŽP – Aliancia za Slovensko a s agrárnou stranou Doma Dobre.

„Je potrebné ponúknuť voličovi odbornú, kompetentnú spoluprácu strán, ktorá bude mať odvahu a odhodlanie jasne sa postaviť za prosperujúce a úspešné Slovensko, ktoré svoju kresťanskú a národnú identitu bude podporovať nielen slovom, ale aj činmi, tak doma ako aj v priestore Európskej únie,“ uviedol Taraba.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Filip KuffaJán PodmanickýVladimír Chovan
Firmy a inštitúcie agrárna strana Doma DobreKDŽP - Aliancia za SlovenskoŽivot - národná strana