Bývalý policajt vybavoval vodičské preukazy za peniaze

Doklady,vodicak
Foto: SITA/Diana Černáková

BANSKÁ BYSTRICA 16. júla (WEBNOVINY) – Na trest odňatia slobody 1,5 roka podmienečne a na pokutu 600 eur za prečin nepriamej korupcie pri vybavovaní vodičského oprávnenia bez skúšok odsúdil dnes sudca na pracovisku Špecializovaného trestného súdu v Banskej Bystrici 42-ročného bývalého policajta Ladislava Kelecsényiho z obce Veľké Úľany v okrese Galanta.

V korupčnom prípade Kelecsényi vystupoval ako sprostredkovateľ.

Od istého Eugena B. žiadal a následne prevzal v roku 2007 šestnásť tisíc korún (531 eur) ako úplatok pre ďalšiu osobu. Tá mala pôsobiť na príslušníka Okresného dopravného inšpektorátu v Zlatých Moravciach.

Dopravák ako skúšobný komisár mal rozhodnúť o udelení vodičského oprávnenia skupiny B pre Amáliu U. bez toho, aby žena musela absolvovať nielen stanovenú prípravu v autoškole, ale i skúšku odbornej spôsobilosti.

Kelecsényi priznal, že žalovaný skutok spáchal a s prokurátorom Úradu špeciálnej prokuratúry uzavrel dohodu o vine a treste, ktorú súd schválil. Rozsudok je právoplatný, pretože súčasťou dohody je záväzok obvineného, že sa voči verdiktu súdu neodvolá. Skúšobná lehota podmienečného odsúdenia pre Kelecsényiho je tri roky.

V tomto prípade korupcie pri vybavovaní vodičského oprávnenia bez skúšok stíhajú ďalšie osoby.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom