Bývalý riaditeľ Lesov o nevýhodných zmluvách nevie

Lesy SR logo
Lesy SR logo Foto: Lesy Slovenskej republiky, š. p.

BANSKÁ BYSTRICA 26. augusta (WEBNOVINY) – Bývalý generálny riaditeľ štátneho podniku Lesy SR Alojz Riško si nie je vedomý, že by za celý čas svojho pôsobenia v tomto podniku podpísal nejakú zmluvu, ktorá by bola pre štátny podnik nevýhodná alebo by ho poškodzovala. Uviedol to pre agentúru SITA v reakcii na dnešnú tlačovú besedu jeho nástupcu, povereného generálneho riaditeľa Igora Viszlaia, ktorý informoval, že nachádza nevýhodné zmluvy podpísané Riškom. Niektoré z nich majú platnosť až do roku 2020, sú však veľmi ťažko vypovedateľné. „Máme aj takú zmluvu, kde je mojím predchodcom podpísaná sankcia za každý nedodaný kubík a jeden deň jedno euro,“ informoval Viszlai.

Podľa Riška uvádzal Viszlai informácie vytrhnuté z kontextu. Konkrétne zmluva so sankciou euro na kubík za každý deň meškania nie je podľa Riška nevýhodná, lebo rieši primárne prenájom stredísk drevárskej výroby, ktoré v minulosti vytvárali stratu, a ustanovenia týkajúce sa dodávok dreva na to len nadväzujú. „Tú zmluvu pripravovali právnici a odobrila ju aj dozorná rada,“ zdôraznil Riško. Pripomenul tiež, že zmluvy s odberateľmi dreva pripravuje obchodné oddelenie a riaditeľ len skontroluje, či sú formálne správne. Podpisuje množstvo takýchto zmlúv a nemá dôvod nedôverovať odborným pracovníkom.

Riška z postu generálneho riaditeľa Lesov SR odvolal minister pôdohospodárstva Zsolt Simon 16. júla. V ten istý deň poveril vedením podniku na 90 dní, kým z výberového konania nevzíde nový generálny riaditeľ, Igora Viszlaia.

SITA

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Zsolt Simon
Firmy a inštitúcie Lesy SR