Bývalý riaditeľ žrebčína Motešice útočí na Slavomíra Magála

Slavomír Magál čelí obvineniam zo zneužitia eurofondov
Terajší majiteľ Žrebčína Motešice Slavomír Magál počas tlačovej besedy s novinármi na tému: podozrenie zo zneužitia eurofondov v Žrebčíne Motešice. Foto: SITA/Tomáš Somr

MOTEŠICE 18. marca (WEBNOVINY) – Bývalý riaditeľ žrebčína Motešice Ivan Katrinec obviňuje podnikateľa Slavomíra Magála, že spreneveril eurofondy.

Celkovo mal podľa neho získať viac než 40 mil. eur na viaceré projekty v Motešiciach, ale aj v Čiernej Vode a Cetune, z ktorých niektoré nezrealizoval. Informoval o tom na dnešnej tlačovej besede.

Magál obvinenia odmieta

Magál tieto obvinenia odmieta. Hovorí, že Katrincove sumy sú v slovenských korunách a v skutočnosti investoval viac než jeden milión eur.

„Nebola preinvestovaná podľa mňa ani jedna tretina z tých 40 mil. eur,“ tvrdí Katrinec. „Je mi jasné, že tieto podvody nevykonával Slavomír Magál sám. Je mi jedno, kto v tom bude zamontovaný – či minister, štátny tajomník alebo policajná vyšetrovateľka. Môžem ich ubezpečiť, že ma neumlčia,“ dodal.

Katrinec chce o situácií informovať aj Brusel, čo podľa neho môže mať za následok aj zastavenie eurofondov. Ako príklad zneužitia peňazí uvádza šampiňonáreň či golfové ihrisko, ktoré v obci dodnes nestoja.

Ministerstvo žiada peniaze späť

Magál však tvrdí, že v prípade golfového ihriska žiadne peniaze z eurofondov nedostal. „Vo fáze vybavovania stavebného povolenia prišli ochranári a povedali nám, že je tam hniezdisko vtákov, tak že nám povolia prevádzku od 1. júna a to pre golfový areál nemá nijaké opodstatnenie,“ povedal.

Šampiňonáreň zase fungovala len istý čas, pretože pestovanie šampiňónov na konskom hnoji sa prestalo vyplácať. Podmienky pri použití eurofondov podľa jeho slov neporušil.

Ministerstvo pôdohospodárstva žiada peniaze z eurofondov, ktoré boli použité v Motešiciach, naspäť. „Pôdohospodárska platobná agentúra vydala rozhodnutie o vrátení finančných prostriedkov, ktoré boli poskytnuté. Druhá strana sa odvolala a rozkladová komisia v najbližších dňoch rozhodne o odvolaní,“ informoval hovorca rezortu Peter Hajnala. O akú sumu ide a čo presne sa ministerstvu nepozdáva, nechcel špecifikovať. „Vzhľadom na to, že prebieha správne konanie, nechcel by som konkretizovať ďalšie veci,“ doplnil.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ivan Katrinec