Bývalý šéf SIS Pčolinský má na krku ďalšie obvinenie, polícia ho opäť vypočúva

Vladimír Pčolinský
Bývalý riaditeľ Slovenskej informačnej služby (SIS) Vladimír Pčolinský. Foto: archívne, SITA/Branislav Bibel.
  • aktualizované 21. apríla, 18:05

Bývalému šéfovi Slovenskej informačnej služby (SIS) Vladimírovi Pčolinskému pribudlo ďalšie obvinenie. Pre portál Zoznam.sk to potvrdil jeho obhajca Ondrej Urban. Policajti v stredu podľa portálu zároveň Vladimíra Pčolinského ohľadom danej trestnej veci vypočúvajú.

„Môžem potvrdiť, že minulý týždeň bolo pánovi Vladimírovi Pčolinskému vznesené obvinenie z prečinu podplácania. Ide o skutok z roku 2020, ale viac sa už v tejto chvíli vyjadrovať nebudem,” povedal Urban.

Podľa informácií televízie Joj stojí za druhým obvinením bývalého šéfa SIS z podplácania jeden z aktuálnych kajúcnikov spolupracujúcich v prípade Judáš, Marián Kučerka. Ten údajne vypovedá vo veci, ktorá sa týka známej nadnárodnej stavebnej spoločnosti. Obhajca Vladimíra Pčolinského proti obvineniu podľa portálu televízie Joj noviny.sk podal sťažnosť.

Portál pripomína, že Vladimíra Pčolinského zadržali policajti ešte ako riaditeľa SIS. „Stalo sa to skoro ráno vo štvrtok 11. marca, keď do jeho bytu vtrhlo zásahové komando,” uvádza portál s tým, že teraz už bývalého šéfa SIS obvinili z korupcie, konkrétne z prijatia úplatku od Zoroslava Kollára.

Portál dodáva, že proti Vladimírovi Pčolinskému vypovedá Boris Beňa, ktorý bol po jeho boku prvým námestníkom SIS, ale aj bývalý šéf daňových kriminalistov Ľudovít Makó.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ľudovít MakóVladimír PčolinskýZoroslav Kollár
Firmy a inštitúcie Prezídium policajného zboru SRPZ Policajný zbor SRSIS Slovenská informačná služba