Bývalý šéf SNS dostal podmienku, za volant si roky nesadne

Slota
predseda SNS Ján Slota Foto: SITA/Marián Peiger

ŽILINA 10. novembra (Webnoviny.sk) – Bývalého poslanca a šéfa národniarov Jána S. uznal súd vinným z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky. Žilinský okresný súd mu uložil peňažný trest 6 000 eur a ako prípadný náhradný trest pol roka väzenia. Zároveň mu na šesť rokov zakázal viesť motorové vozidlo.

Ako ďalej uviedol hovorca Krajskej prokuratúry v Žiline Milan Cisarik, s rozhodnutím súdu o vine je prokuratúra spokojná, ale proti výroku o treste podal prokurátor odvolanie. „Pretože ho považuje za nedostatočný. Predošlý peňažný trest nesplnil u obžalovaného účel, pretože sa opätovne dopustil rovnakého protiprávneho konania,“ povedal Cisarik.

Ján S. spôsobil 18. januára nehodu v katastri obce Porúbka v Žilinskom okrese. Na Porsche Cayenne zozadu narazil do pred ním idúceho Audi A6, to po náraze narazilo do Suzuki SX4. Vodiča Audi po nehode ošetrili. Ján S. dychovú aj krvnú skúšku na alkohol odmietol, 56-ročnému šoférovi Audi ani 39-ročnému vodičovi Suzuki alkohol nezistili. Na základe vyjadrenia lekára nemohol byť 62-ročný Ján S. po nehode umiestnený do policajnej cely, lekár tiež rozhodol o jeho nutnej hospitalizácii.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ján Slota