Bývalý šéf SNS je vinný z ohrozovania mravnej výchovy mládeže

Ján Slota
Bývalý poslanec NR SR Ján Slota. Foto: archívne, SITA

ŽILINA 4. júla (WebNoviny.sk) – Bývalého šéfa Slovenskej národnej strany (SNS) Jána S. odsúdil Okresný súd Žilina za prečin ohrozovania mravnej výchovy mládeže.

„Samosudca Okresného súdu Žilina mu uložil súhrnný trest odňatia slobody vo výmere dva roky s podmienečným odkladom na tri roky, ako aj trest zákazu činnosti viesť motorové vozidlá akéhokoľvek druhu na šesť rokov. Zároveň boli zrušené tresty za predchádzajúce dve odsúdenia za prečin ohrozenia pod vplyvom návykovej látky a prečin podplácania. Trestný rozkaz nie je zatiaľ právoplatný,“ informoval agentúru SITA prokurátor a hovorca Krajskej prokuratúry Žilina Milan Cisarik.

Alkohol s dievčatami a údajné znásilnenie

Niekdajší predseda národniarov sa podľa prokurátora v rokoch 2014 a 2015 opakovane stretával s mladistvými dievčatami v reštauráciách a nočných podnikoch. „V ich prítomnosti konzumoval alkohol, platil im alkohol a mal pred nimi sexuálne narážky,“ dodal Cisarik.

Na prípad prvý upozornil denník Nový Čas na jeseň 2015. Žilinská polícia prijala 20. novembra 2015 trestné oznámenie na Jána S. za údajné znásilnenie. Podľa Nového Času trestné oznámenie podali dve dievčatá vo veku 15 a 16 rokov. Jedna z nich tvrdila, že ju Ján S. najprv opil a dal aj nejakú tabletku. Udalosť sa údajne stala 17. septembra 2015 v centre Žiliny.

Polícia v súvislosti s prípadom urobila v dome Jána S. raziu. Bývalý predseda národniarov pre Nový Čas povedal, že za celou záležitosťou je krádež 800 eur, ktoré mu vraj zmizli z peňaženky v jednej krčme, pričom za zlodejku označil jedno z dievčat.

Skúšku na alkohol odmietol

Zrušenie trestov za predchádzajúce dve odsúdenia, za prečin ohrozenia pod vplyvom návykovej látky a prečin podplácania, súvisí s dopravnou nehodou, ktorú Ján S. spôsobil 18. januára 2016. Pri obci Porúbka v Žilinskom okrese narazil na Porsche Cayenne do pred ním idúceho Audi A6 a to po náraze narazilo do Suzuki SX4.

Vodiča Audi po nehode ošetrili. Ján S. dychovú aj krvnú skúšku na alkohol odmietol, 56-ročnému šoférovi Audi ani 39-ročnému vodičovi Suzuki alkohol nezistili. Na základe vyjadrenia lekára nemohol byť 62-ročný Ján S. po nehode umiestnený do policajnej cely, lekár tiež rozhodol o jeho nutnej hospitalizácii.

Vlani vo februári Krajský súd v Žiline odsúdil Jána S. na štyri mesiace väzenia s podmienečným odkladom na 24 mesiacov, zároveň mu na šesť rokov zakázal viesť motorové vozidlo.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ján Slota
Firmy a inštitúcie SNS Slovenská národná strana