Bývalý škótsky premiér odchádza z národnej strany, dôvodom sú obvinenia zo sexuálneho obťažovania

Alex Salmond
Bývalý škótsky premiér Alex Salmond. Foto: SITA/AP

LONDÝN 30. augusta (WebNoviny.sk) – Bývalý škótsky premiér cc odchádza zo Škótskej národnej strany (SNP). Politik sa tak rozhodol pre obvinenia zo sexuálneho obťažovania, ktoré označil za absurdné. Salmonda obvinili dve ženy z jeho tímu, podľa ktorých sa prípady stali v roku 2013, keď bol premiérom.

Dodal pritom, že keď sa mu podarí očistiť svoje meno, bude sa chcieť do strany vrátiť. Teraz však nechce byť jej členom, aby zabránil útokom opozície a tiež možným vnútorným rozporom v strane v súvislosti s rozhodnutím o jeho vylúčení.

Vo vyhlásení, ktoré zverejnil na sociálnych sieťach, uviedol, že bol členom SNP 45 rokov, z toho 20 rokov ju viedol a ďalších sedem rokov bol premiérom.

V utorok takisto začal formálne súdne konanie voči škótskej vláde. Politik už predtým uviedol, že celý proces je nespravodlivý, neumožnili mu vidieť dôkazy a adekvátne sa voči obvineniam brániť.

Súčasná líderka SNP a premiérka Nicola Sturgeonová vyhlásila, že je z celej situácie veľmi smutná a dodala, že chápe Salmondovo rozhodnutie.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Alex SalmondNicola Sturgeonová