Bývalý viceprezident Finančnej správy Čech dostal za korupciu podmienku, uzavrel dohodu s prokurátorom

Súd, peniaze
Foto: ilustračné, gettyimages.com

Bývalý viceprezident Finančnej správy Daniel Čech dostal trojročný podmienečný trest. Informáciu priniesol spravodajský portál televízie Joj Noviny.sk. Ako spresňuje, obvinený uzavrel dohodu o vine a treste s dozorujúcim prokurátorom.

Podľa portálu dostal obvinený štvorročnú skúšobnú dobu. Okrem toho bude musieť zaplatiť 30-tisíc eur a počas skúšobnej doby bude podrobený probačnému dohľadu. Trest však ešte nie je právoplatný, pretože ho musí schváliť sudca.

Daniel Čech bol zadržaný v rámci akcie Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) Judáš. Následne bol obvinený z prijímania úplatku. Podľa obvinenia mal v rokoch 2014 až 2015 dostať peniaze za krytie ilegálnych obchodov s palivami a DPH od podnikateľa Františka Böhm. Dohodu o vine a treste uzavrel Daniel Čech s prokurátorom na základe toho, že po obvinení spolupracoval s políciou aj prokuratúrou.

Podľa portálu Noviny.sk sa aktuálne očakáva aj ďalšie uzavretie dohody o vine a treste s kajúcnikom Borisom Beňom. Ten mal ako námestník Slovenskej informačnej služby (SIS) podnikateľovi Františkovi Böhmovi vyzradiť utajovanú skutočnosť, že je odpočúvaný a monitorovaný políciou, čím vyzradil nepovolanej osobe chránenú informáciu. Boris Beňa je stíhaný aj pre korupciu.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Daniel Č.František Böhm
Firmy a inštitúcie Finančná správa SRNAKA Národná kriminálna agentúra