Aj detské postele môžu byť s úložným priestorom

Detská posteľ
zdroj: gettyimages.com

Ak už máme deti, alebo aspoň menších súrodencov, veľmi dobre vieme, ako to v detskej izbičke vyzerá. Všade je kopec hračiek, kníh, farbičiek, či rôznorodých stavebníc. Vo všeobecnosti však deti strávia asi najviac času vo svojich postieľkach. Hrajú sa, šantia, pozerajú rozprávky. Ak chceme vytvoriť vhodné a bezpečné miesto pre hru či odpočinok, je pre nás ideálnym riešením detská posteľ s úložným priestorom, poskytujúca rôznorodé kombinácie možností pre odloženie a uschovanie malých detských drobností.

Jednolôžková verzus poschodová detská posteľ

Výber dobrej a kvalitnej detskej postele podmieňujú faktory, ako cena, kvalita, materiál, nápaditosť, ale aj praktickosť a časová využiteľnosť. Aj detské postele s úložným priestorom nájdeme ako samostatné jednolôžko, alebo vo variante poschodovej postele.

Klasická detská posteľ býva menšia, čím šetrí miesto už v samotnom interiéri izby. Ak je doplnená ešte aj o úložný priestor, nachádzame ideálne riešenie pre menšiu detskú izbičku. Možnosti uschovania vecí bývajú situované v spodnej časti detskej postele. Ľahko a jednoducho odložíme periny, hračky, či sezónne oblečenie.

Kombinácia poschodovej postele s úložným priestorom je z hľadiska interiéru o niečo náročnejšia. Tento typ volíme v prípade väčšej detskej izby, v rámci ktorej budú spolu fungovať minimálne dve deti. Úložného priestoru však získame omnoho viac. Spodná časť postele môže obsahovať veľký úložný box, alebo viacero menších zásuviek. Súčasťou poschodových detských postelí bývajú aj rôzne poličky, situované vo vnútornej aj vonkajšej časti.

Priestor pre hru aj odpočinok

Úložný priestor môže byť, v rámci detskej postele, riešený aj veľmi kreatívne a nápadito. Súčasný trh totiž ponúka pomerne široký výber postelí v rôznych tvaroch, veľkostiach a prevedení, dômyselne rozlišujúc detské postele pre chlapcov a pre dievčatá. Veľmi obľúbenou a vyhľadávanou sa stáva tzv. kombinovaná detská posteľ. V tomto prípade je úložný priestor spojený s miestom pre hru a učenie, pričom vrchná časť postele je určená na spánok a oddych. Poličky, skrinky, zásuvky, predely, či úložné boxy – to je len niekoľko variant, ako efektívne narábať s úložným priestorom v rámci modernej detskej postele.

Pozrite si detské postele v týchto e-shopoch:

Pozrite si fotogalériu k článku TU

V tejto súvislosti by vás mohlo zaujímať