Aké postele vybrať do spálne - naše tipy

Čierna manželská posteľ
zdroj: gettyimages.com

Postele do spálne sa vedia postarať o poriadnu dilemu pri zariaďovaní jej interiéru. Jednak čo sa materiálu týka, a jednak čo sa týka celkového dizajnu. Posteľ je dominantou celej spálne a tiež tvorcom pokojného spánku. Aby bol naozaj pokojný, nepodceňujte jednotlivé kritériá výberu.

Pohodlné a kvalitné postele spolu s vhodným roštom a matracom spôsobia, že sa ráno budete zobúdzať oddýchnutí a plní energie. V tomto prípade sa veľmi šetriť neoplatí. Komfort totiž doprajete v konečnom dôsledku svojmu zdraviu. Ponuka je však široká, preto môžete natrafiť aj na dobré a lacné postele.

Moderné postele do spálne

Jednoduché tvary a čisté línie, tak je charakterizovaný súčasný moderný štýl. Moderné postele sa však vyznačujú nielen rovnými „ostrými“ hranami (ako je to u iného moderného nábytku), ale tiež oblými líniami. Tie môžete vidieť na posteliach, ktorých čelo je mierne zahnuté do oblúka, prípadne je zahnutý stred postele, ktorý z tohto nábytku vytvára akoby vlnu.

V podstate ide o „zväčšeninu“ leňošky kopírujúcej chrbticu. Okrem tohto moderného dizajnu nájdete v ponuke tiež moderné postele do spálne s hranatým čelom, ktoré môže byť nízke, ale tiež vysoké až po strop. Materiály moderného štýlu sa taktiež líšia. Koža a ekokoža sú bežným materiálom moderných postelí, no stretnete sa aj s drevom, drevotrieskou či čalúnením.

Postele s úložným priestorom

Moderné postele vytvárajúce často nadštandardné miesto na spánok, čo sa veľkosti týka, sa logicky nehodia do malej spálne. Naopak, výborným riešením do malých spální sú postele s úložným priestorom. Často sú vyššie, čo sa taktiež podieľa na komfortnom spánku, a navyše sa do nich zmestia veci, na ktorých ukrytie už jednoducho nemáte miesto.

Nejde len o periny či posteľnú bielizeň. Aj veci na oblečenie, ideálne sezónne, ktoré momentálne nenosíte (kvôli praktickosti), ale tiež rôzne ďalšie veci a predmety, pre ktoré ste nenašli miesto v skriniach. Manipulácia pritom býva jednoduchá. Buď posteľ zdvihnete pomocou konštrukčných mechanizmov, alebo sú úložné priestory riešené prostredníctvom zásuviek pod posteľou.

Pozrite si manželské postele v týchto e-shopoch:

Luxusné postele

Manželské postele môžu byť taktiež nositeľkami luxusu. Masív je už tradičnou známkou kvality a vyššej ceny, no tentokrát sa bavíme aj o iných materiáloch, ktoré sa podieľajú na vytvorení luxusnej postele. Takýmto materiálom je napríklad koža. Celokožená posteľ rôznych tvarov a veľkostí, často s čelom postele až po strop, určite patrí medzi luxusné druhy nábytku.

Luxusné postele sa vyznačujú aj atypickými rozmermi. Ich veľkosť je totiž veľakrát rozmernejšia ako u bežných postelí o rozmere 160/180 cm x 200 cm. V podstate vytvára „letisko“, na ktorom sa pohodlne vyspia dvaja ľudia, pokojne aj s dieťaťom. Takéto postele si však vyžadujú príslušenstvo vyrobené na mieru, či už ide o rošt, matrace alebo posteľnú bielizeň.

Ceny postelí do spálne v luxusnej verzii sa, samozrejme, nebudú pohybovať nízko. Do tejto kategórie totiž patria aj manželské postele, ktoré oplývajú dizajnom rustikálneho, barokového štýlu či ďalších ozdobných štýlov, ktoré v tomto prípade nesú prívlastok starožitné.

Pozrite si aj tieto manželské postele:

Pozrite si fotogalériu k článku TU

V tejto súvislosti by vás mohlo zaujímať