Ako kupovať písacie stoly pre deti?

Detský písací stôl
zdroj: gettyimages.com

Nie každý stôl vyhovuje potrebám vášho dieťaťa. Tie sú vždy individuálne, a preto by mali byť jedným z určujúcich parametrov pri výbere. Písacie stoly pre deti sa teda musia prispôsobiť veku, záľubám a v kombinácii s vhodnou stoličkou aj ich výške a hmotnosti.

Ako vybrať písacie stoly pre deti?

  • musia vyhovovať ergonomickým zásadám
  • rozhodujúci je vek dieťaťa (prváčik alebo školák, ktorý potrebuje aj PC a množstvo úložných priestorov)
  • do úvahy berte aj záľuby (nastaviteľný sklon pracovnej dosky na maľovanie a pod.)
  • veľkosť pracovnej plochy (dieťaťu počas písania nesmie nič zavadzať – malo by pohodlne písať bez toho, aby zhadzovalo veci lakťami zo stola)
  • stôl by mal mať dostatočnú hĺbku (ak aj na PC, tak min. 80 cm – miesto na lampičku sa taktiež hodí)
  • zásuvky a úložné priestory sú samozrejmosťou (písacie potreby by mali byť poruke)
  • materiál – pre menšie deti sa hodí napríklad lakovaná drevená dýha (škvrny od pera, lepidla a pod. by na stole z masívu boli pravdepodobne nezvratné…)

Pozrite si písacie stolíky v týchto e-shopoch:

Rastúce stoly pre deti

Rastúci nábytok je zvyčajne určený deťom od štyroch rokov. Prispôsobuje sa totiž ich telesnému vzrastu, a to od tohto nízkeho veku, aj počas obdobia dospievania. Je však nutné zamerať sa na údaje výšky a hmotnosti. Tie sa môžu pri konkrétnych produktoch líšiť, no vo všeobecnosti je rastúci nábytok pre deti vyhovujúci od výšky 110 cm po 180 cm a hmotnosti do 100 kg. Lacné písacie stoly v tejto kategórii nehľadajte. Vstupná vyššia investícia stola, ktorý rastie s dieťaťom, sa však v konečnom dôsledku oplatí.

Rastúce stoly pre deti sú charakteristické svojou ergonomickosťou, a tiež bezpečnosťou. Pevná kovová konštrukcia zaručí stabilitu, je zárukou kvality a dlhej životnosti. Okrem výšky stola je navyše možné nastavovať aj jeho sklon, čo deti aj školáci ocenia napríklad pri maľovaní či rysovaní. Výrobcovia ponúkajú rastúce stoly s rôznymi nastaveniami, ako aj prídavnými úložnými priestormi, ktoré môžu byť súčasťou stola, alebo si ich môžete dokúpiť ako príslušenstvo.

Pozrite si aj tieto detské písacie stoly:

V tejto súvislosti by vás mohlo zaujímať: