Bazény do zeme majú vyššie ceny

Bazén do zeme
zdroj: gettyimages.com

Bazény sa stali bežnou súčasťou našich záhrad. Premýšľate aj vy nad kúpou či výmenou bazéna? Pred nákupom stojí za zváženie aj typ, pre ktorý sa rozhodnete. Nadzemné verzus zapustené. Inšpirujte sa.

Máte veľkú záhradu a premýšľate nad tým, ako by sa v nej vynímal bazén? Svoje čaro majú aj bazény nadzemné, no zapustené typy sú už predsa len o niečom inom. Prinášame vám porovnanie oboch typov bazénov, aby ste si vybrali presne na mieru. 

...

Bazén – schladenie počas letných horúčav

Nadzemný bazén Čím vás môže prilákať? Jednoduchá inštalácia, možnosť premiestňovania či uskladnenia na zimu, prijateľná cena. Toto sú najväčšie pozitíva, ale negatív je, bohužiaľ, omnoho viac. Nadzemné bazény sú malé, plytké, tvarovo obmedzené, neestetické a jednoduchá nie je ani ich údržba. Nadzemný bazén si vyberajú ľudia s menšou záhradou, malými deťmi alebo obmedzeným rozpočtom. Najčastejšie sa stretnete s nafukovacím bazénom. Väčšinou má kruhový alebo obdĺžnikový tvar, menšiu hĺbku aj priemer a typickú modrú farbu. Vyberanie nečistôt bude možné len ručne, problematická je aj stabilita, avšak na ochladenie či vybláznenie detí bude dostačujúci.

Nadzemný bazén môže mať aj oceľovú konštrukciu s antikoróznou úpravou, ktoré môžete čiastočne zapustiť aj do zeme. Sú o niečo väčšie, na bočné steny je možné aplikovať obklad. Esteticky to zvýši ich hodnotu. Steny konštrukcie sú rovné, preto bude jednoduchšia aj starostlivosť o vodu. Okrem bazénovej chémie budete môcť siahnuť napr. po vysávači. Zloženie na zimu, prípadne premiestnenie nebude možné, o niečo vyššia je aj ich cena. Hovoríme o kvalitnejšom materiálovom prevedení, ktoré zaručuje dlhšiu životnosť. 

Pozrite si bazény a príslušenstvo v týchto e-shopoch:

Zapustené bazény Tu už hovoríme o úplne inej kategórii bazénov. Sú veľké, s rozličnou hĺbkou aj šírkou, rozmanitého tvaru, vyrobené z betónu, antikory, keramiky či sklolaminátu. Materiály sú nielen kvalitné, ale aj odolné, pevné, trvácne a s dlhou životnosťou. Všetky tieto pozitíva sú zaiste úžasné, ale aj zapustené bazény majú svoje tienisté stránky. Je to hlavne podstatne vyššia cena, dlhšia doba inštalácie a stavebné práce, bez ktorých to jednoducho nepôjde. 

→Bazény a príslušenstvo Marimex si môžete pozrieť aj tu←

Zapustený bazén si môžete navrhnúť presne na mieru. S realizačnou firmou sa dohodnete na jeho veľkosti, tvare, hĺbkových stupňoch, inštalácii osvetlenia, osadení schodov, ale aj o spôsobe zakrytia, čistenia a údržby. Starostlivosť o zapustený bazén je, v porovnaní s nadzemným bazénom, jednoduchšia. Dobre si však premyslite jeho umiestnenie v záhrade, pretože ide o doživotnú stavbu.  Filtráciu nahrádza skimmer alebo prelivové prevedenie. Poslúži aj bazébový vysávač. V zapustených bazénoch si už aj poriadne zaplávate, v prípade inštalácie masážnych trysiek si viete užiť aj kvalitnú masáž a dobre zrelaxovať. 

V tejto súvislosti by vás mohlo zaujímať: