Chcete zatepliť dom? Zistite, prečo si pre izoláciu vybrať radšej kamennú vlnu

Beautiful,Exterior,Of,Newly,Built,Luxury,Home.,Yard,With,Green
Foto: Shutterstock

Voľba izolačného materiálu významne ovplyvňuje pohodlie a bezpečnosť obyvateľov domu. Pri výbere izolačného materiálu sa investori rozhodujú prevažne na základe jeho ceny. Okrem toho by však mali brať do úvahy tiež parametre izolácie, jej trvanlivosť, nehorľavosť alebo paropriepustnosť a tiež náklady spojené so samotnou montážou.

Koľko stojí kamenná vlna?

Cena samotného izolačného materiálu by pri výbere nemala hrať rozhodujúcu úlohu. Je potrebné zohľadniť aj dlhodobé ekonomické prínosy a zároveň bezpečnosť a pohodlie užívateľov.

Zoberme si napríklad porovnanie požiarnej bezpečnosti kamennej vlny, sklenej vaty a polystyrénu EPS:

 • Kamenná vlna má najvyššiu možnú triedu reakcie na oheň A1, čo znamená, že sa radí medzi nehorľavé materiály. Odoláva teplotám až 1000 °
 • Sklená vlna je tiež odolná proti ohňu a vydržia teploty približne 600– 700 °
 • EPS polystyrén bez pridania spomaľovačov horenia má najnižšiu triedu reakcie na oheň Pridaním spomaľovačov horenia dosahuje triedy reakcie na oheň E. V oboch prípadoch sa jedná o horľavý materiál.

Porovnajme trvanlivosť a rozmerovú stálosť kamennej vlny a polystyrénu EPS:

 • Dosky z kamennej vlny majú vysokú objemovú hmotnosť (až 200 kg/m3), takže sú veľmi odolné proti stlačeniu a môžu byť vystavené veľkému zaťaženiu. Izolácia ROCKWOOL si zachovávajú stále rovnaké parametre po viac ako 55 rokov!
 • Pri výrobkoch z EPS môže vplyvom slnečného žiarenia dôjsť k akumulácii tepelnej energie a mäknutiu materiálu. V miestach, kde je penový polystyrén vystavený zvýšeným teplotám, môže dôjsť k zmenám a zhoršeniu vlastností obvodového plášťa budovy.

Prečo si vybrať izoláciu z kamennej vlny?

 • Je trvanlivá – izolácia z kamennej vlny je veľmi odolná. Kamenná vlna si zachováva svoje parametre až 55 rokov, nemení svoj tvar, nezosadá, vďaka čomu nevznikajú tepelné mosty, ktorými by z domu unikalo teplo.
 • Má skvelé tepelnoizolačné parametre – vďaka nim zlepšuje energetickú hospodárnosť budovy, znižuje náklady na vykurovanie a chladenie. Umožňuje znížiť spotrebu energií až o 90 %!
 • Má výborné akustické parametre – tlmí nežiadúci hluk ako zvonku, tak medzi miestnosťami.
 • Je nehorľavá – má triedu reakcie na oheň A1. V prípade požiaru zabraňuje šíreniu ohňa, čím zvyšuje požiarnu odolnosť a bezpečnosť domu.
 • Je paropriepustná – zaisťuje zdravú mikroklímu v miestnostiach. Neprispieva k tvorbe húb a plesní.
 • Je ekologická – kamenná vlna je recyklovateľný materiál. Po recyklácii nestráca svoje vlastnosti, ani sa nezhoršuje jej kvalita.

Vráťme sa späť k téme ceny kamennej vlny – spoločnosť ROCKWOOL vám pomôže spočítať celkovú cenu potrebného izolačného materiálu z kamennej vlny priamo pre váš projekt. Bez toho, aby ste niekam chodili, alebo niečo zložito zisťovali, dostanete odpoveď na otázku, na koľko vás izolačný materiál vyjde. Prostredníctvom dopytového formulára sa spojíte s odborníkmi ROCKWOOL a získate ponuku od oficiálneho distribútora ROCKWOOL.

A kde dopytový formulár nájdete? Stačí kliknúť na odkaz tu: Nechajte si spočítať cenu za izoláciu z kamennej vlny ROCKWOOL

Ako teda zistíte, na koľko izolácia z kamennej vlny vyjde?

V dopytovom formulári vyberiete, aký typ konštrukcie domu plánujete zatepliť – napríklad fasádu, strechu, podkrovie, podlahu a stropy, priečky a napíšete ich plochu v metroch štvorcových. Zvolíte si, v akej oblasti sa váš projekt nachádza a ak chcete, aby bol materiál dodaný v určitý čas a na konkrétne miesto, napíšete požadovaný dátum a adresu. Zástupcovia ROCKWOOL sa vám potom ozvú s konkrétnou ponukou priamo od oficiálneho distribútora spoločnosti ROCKWOOL.

Prečo si nechať spočítať cenu izolácie online?

 • Ponuku ceny izolácie z kamennej vlny získate priamo od oficiálneho distribútora ROCKWOOL. Od osvedčených a spoľahlivých firiem
 • Môžete sa poradiť s ROCKWOOL odborníkmi a váš dopyt prispôsobiť vášmu projektu na mieru
 • Pre kalkuláciu materiálu budú použité iba kvalitné izolačné materiály

Izolácia, vďaka ktorej sa vám bude príjemne a bezpečne bývať

Spoločnosť ROCKWOOL ponúka kompletný sortiment izolačných materiálov pre zateplenie všetkých konštrukcií domu. Môžete si vybrať zo širokej škály produktov rôznych hrúbok, šírok a objemových hmotností, ktoré z vášho domu urobia príjemné miesto na bývanie na dlhé roky. Izolovať kamennou vlnou sa rozhodne oplatí.

Informačný servis