Chodba v dome s nádychom luxusu

Luxusná chodba
zdroj: gettyimages.com

Ak sa bavíme o luxuse, zároveň je reč aj o peniazoch. Nízky rozpočet teda rovno vynechajme. Aj keď je pravdou, že mnohí výrobcovia nábytku sa snažia originálne a cenovo menej dostupné kusy nahradiť dizajnovo podobnými, peňaženka ucíti rozdiel. Chodba v rodinnom dome s nádychom luxusu môže mať veľa podôb. Prinášame vám niekoľko inšpirácií.

Vstupná chodba v dome má zaujať

Nie vždy je vo vstupnej chodbe dostatok prirodzeného svetla. Pritom svetlo je jedným z hlavných atribútov, ktoré sa podieľajú na atraktívnom dizajne tejto miestnosti. Ako alternatívu je vhodné zvoliť dostatočné „umelé osvetlenie“ a nábytok, ktorý spracovaním materiálov odráža svetlo.

Dizajnové a nadrozmerné zrkadlá sa taktiež postarajú o presvetlenie, ale tiež o optické zväčšenie priestoru. Hodia sa preto aj do chodby, ktorá je dlhá a úzka. Malá chodba taktiež privíta luxusné zariadenie. V duchu minimalizmu sa nesúci nábytok vytvorí jedinečný interiér a vďaka jednoduchým a čistým líniám sa hodí aj do malých priestorov.

Chodba v rodinnom dome – doprajte jej nádych luxusu

Moderná chodba v dome môže mať okrem typického účelu prechodovej miestnosti aj ďalšie vlastnosti. Bežne je aj vstupnou bránou do domova a zároveň vizitkou majiteľa domu. Nejde len o to, urobiť dobrý dojem na návštevu a hostí. V prvom rade ide o vaše bývanie, ktoré pri dostatku financií môže byť naozaj vysnívanou predstavou.

Samozrejme, estetické cítenie je podmienkou, prípadne pomoc odborníkov na slovo vzatých. Interiéroví dizajnéri sa postarajú o želaný výsledok podľa individuálnych požiadaviek. Každý deň po príchode z práce sa tak môžete cítiť ako doma a zároveň ako v luxusnom hoteli.

Zariadenie chodby – konzolový stolík, zrkadlo alebo umenie

Chodba ako z katalógu či luxusnej vily? Stačí vedieť, ako správne na jej zariadenie. Čo by v nej nemalo chýbať? Chodba si vyžaduje nábytok, ktorý nie je všedný, nezaujímavý a komerčný. Teda aspoň v prípade, že ide o luxusný interiér.

Je však tiež pravdou, že rovnaký nábytok vyzerá v rôznych domácnostiach odlišne a v kombinácii vhodne zvolených dekorácií, doplnkov či ďalších kusov nábytku pôsobí atraktívne. Ak je však cieľom dosiahnuť luxus, investícia do zariadenia bude nevyhnutná.

Pozrite si nábytok a zariadenie do predsiene v týchto e-shopoch:

Konzolový stolík je vďačným druhom dizajnového a dekoračného nábytku do chodby aj obývačky. Obľubuje stolné lampy, kvety, svietniky a sviečky či akýkoľvek druh umenia. Pre dosiahnutie estetického interiéru sa odporúča kombinovať ho spolu so zrkadlom na stenu alebo veľkoplošnou maľbou, obrazom.

Pozrite si tieto krásne konzolové stolíky:

Pozrite si fotogalériu k článku TU

V tejto súvislosti by vás mohlo zaujímať: