Detská postieľka môže byť aj s prebaľovacím pultom

Detská postieľka s prebaľovacím pultom
zdroj: gettyimages.com

Detská postieľka s prebaľovacím pultom má aj ďalšie podoby. Pult môže byť prenosnou súčasťou, ktorá sa v prípade potreby svojimi drážkami bezpečne umiestni na protiľahlé postieľkové bočnice. Po prebalení sa môže opäť jednoducho odstrániť a skryť do úložných priestorov.

Detská postieľka s prebaľovacou komodou

Súčasťou detského nábytku sú aj komody, ktoré sa vyrábajú s pevnými či odnímateľnými prebaľovacími pultmi. Mnohé mamičky využívajú práve tento spôsob. Komodu si jednoducho prisunú k postieľke, akoby bola jej súčasťou, alebo ju umiestnia kdekoľvek v miestnosti, no s účelom pohodlnosti. Výhodou je opäť fakt, že po odplienkovaní dieťatka môže komoda poslúžiť ako úložný priestor v detskej izbe. 

Mnohí stále uprednostňujú kúpu prebaľovacej podložky, ktorá je praktická vďaka jej jednoduchej „prenášateľnosti“. Položiť ju môžete v podstate na čokoľvek, aj keď nie je zaručená taká stabilita a pevnosť ako pri komodách a detských postieľkach s prebaľovacím pultom.

Multifunkčný nábytok – kombinované detské postieľky

Postieľka je nevyhnutnou súčasťou každej detskej izby po narodení bábätka. Často zostáva jej zariadením aj v neskoršom veku dieťaťa, pretože sa v niektorých prípadoch dokáže prispôsobiť svojou konštrukciou aj väčším deťom. Z malej postieľky sa tak stáva pohodlná posteľ.

Kombinované detské postieľky s komodou, ktorá pôvodne slúži ako prebaľovací pult, sa môžu jednoducho „premeniť“ na samostatnú posteľ a písací stolík. Niektoré varianty zase ponúknu zásuvkové úložné priestory. Pôvodná investícia do multifunkčného detského nábytku je tak síce vyššia, no neznásobuje sa počas vývinu dieťaťa.

Pozrite si zariadenie a doplnky do detskej izby v týchto e-shopoch:

Prečo áno?

  • žiadne bolestivé ohýbanie chrbtice (ocenia najmä mamičky po pôrode)
  • úložné priestory ihneď poruke (plienky, krémy…)
  • výhoda multifunkčnosti – detská postieľka je neskôr použiteľná ako samostatný nábytok (posteľ, stolík, komoda…)
  • cena je síce vyššia, no zároveň zahŕňa nábytok, ktorý by ste inak museli opätovne kupovať, keď dieťa povyrastie

Pozrite si fotogalériu k článku TU

V tejto súvislosti by vás mohlo zaujímať: