Detské postele pre dievčatá aj chlapcov

Detská posteľ
zdroj: gettyimages.com
...

Detské postele pre dievčatá a chlapcov môžu byť totožné, ale taktiež diametrálne rozdielne. Drevené postele v klasickom prevedení sú vhodné pre obe pohlavia, pričom o farebné odlíšenie či pestrosť sa postará posteľná bielizeň. Kovové, najmä biele, postele sa nesú v romantickom duchu, a preto sú ideálnym nábytkom pre dievčenské detské izby. Opakom sú chlapčenské postele, napríklad v podobe dopravných prostriedkov.

Postele pre dievčatá

Nábytok z masívu je nestarnúcou klasikou a overenou kvalitou. Navyše je nadčasový, čo ho stavia do pozície obľúbenosti postelí vhodných aj do študentských izieb. Nemusíte preto investovať dvakrát do kvalitného posteľného lôžka. Veľké množstvo druhov dreva a možností morenia zaručí, že nájdete vhodné farebné sfarbenie.

Alternatívou dreva sú jeho imitácie alebo jednofarebné varianty postelí z drevotrieskového materiálu. Bielou opäť nič nepokazíte. Veselé farby v detskej izbe prenechajte doplnkom, dekoráciám, bytovému textilu, prípadne drobnému nábytku, akým sú poličky.

Ak by vám sa vám či deťom predsa len zdala posteľ fádna, môžete na ňu použiť rôzne polepy a nálepky s obľúbenými motívmi a postavičkami. Pre fanúšičky princeznovskej tematiky či rozprávkových motívov, akými sú napríklad Frozen, Mickey a Minnie, Barbie a pod., sa taktiež nájde špeciálna kolekcia postelí.

Pozrite si tieto detské postele pre dievčatá:

Poschodové postele pre dievčatá aj pre chlapcov

Sú výborným riešením najmä pre viaceré deti v jednej domácnosti, ktoré zdieľajú spoločnú detskú izbu. „Poschodia“ majú rôznu výšku a nájdete ich v niekoľkých variantoch. Tie klasické sú vo verzii s rebríkom fixne nad sebou, ďalšie ponúkajú dokonca trojlôžkovú verziu, iné ozvláštnia priestor usporiadaním nad seba do pravého uhla.

Aj keď je pravdou, že poschodové postele šetria priestor, niekedy môžu pôsobiť, že ho naopak pohlcujú. Každopádne je v prípade rozhodovania sa pre tento typ detských postelí nutné brať do úvahy bezpečnosť a s tým spojenú kvalitu a stabilitu konštrukcie, ako aj kritérium veku. Ohľadom neho existujú rôzne odporúčania o tom, kedy je vhodný čas na to, aby mohli spať deti na hornej posteli. Stretnete sa s tvrdením troch aj šiestich rokov, toto rozhodnutie je však čisto individuálnou záležitosťou.

Pozrite si detské postele v týchto e-shopoch:

Postele pre chlapcov

Ak sú vaše deti vo veku, kedy sa môžu zapojiť do rozhodovania ohľadom detskej postele, zoberte do úvahy aj ich názor. Napokon ony sú tými, kto v detskej izbe bude tráviť väčšinu času. Možno ste si mysleli, že ideálnou posteľou bude práve tá poschodová. Ak však má byť predmetom sporov ohľadom toho, kto bude spať na hornom lôžku, radšej uprednostnite klasické alebo „rozprávkové“ postele.

V posledných rokoch sa roztrhlo vrece s detskými posteľami v tvare domčeka, či už v klasickom prírodnom prevedení dreva alebo vo farebných variantoch. Tento typ postele sa hodí pre obe pohlavia. Pre chlapcov je tu stále aj široký sortiment postelí vo vzhľade formule, auta, traktora a podobne. Môžete tak vytvoriť aj tematické detské izby, ktoré budú rozprávkovou krajinou pre deti.

Pozrite si tieto detské postele pre chlapcov:

V tejto súvislosti by vás mohlo zaujímať: