Doplnky do detskej izby

Doplnky do detskej izby
zdroj: gettyimages.com

Na všetko si posvieťte lampami netradičných tvarov a prikryte sa posteľnou bielizňou, ktorá svojou farebnosťou oživí univerzálnosť nábytku. Náučné magnetky, tabuľa na kreslenie (pokojne aj v podobe steny) či kreatívny kútik, nechajte deťom priestor na vyjadrenie fantázie po svojom. Aj toto všetko predstavuje doplnky do detskej izby.

Doplnky do detskej izby majú rôzne podoby

Ak chcete zmeniť miestnosť na rozprávkové kráľovstvo či premeniť ju na tzv. tematickú detskú izbu, budete potrebovať viac ako len doplnky. Obľúbené sú napríklad teepee stany či baldachýny. Hodia sa tak pre chlapcov aj dievčatá. Nábytok prispôsobený danému motívu je ale nutnosťou a tiež finančne náročnou záležitosťou. Aj napriek tomu je iba krátkodobým riešením, a preto sa oplatí staviť skôr na jeho jednoduchosť a neutrálnosť. Tá zaručí, že aj dospievajúce dieťa či študent sa nebude cítiť v izbe nepríjemne.

Doplnky do študentskej izby majú síce inú podobu ako tie pre najmenších, no stále platí, že ich môžete ľahko vymeniť, pričom vás to ani nemusí veľa stáť. Je však pravdou, že niektoré typy dekorácií môžu spájať obdobie detstva s obdobím dospelosti. Námornícke doplnky v ich umiernenej podobe môžu poslúžiť ako príklad.

Nechajte priestor aj menej tradičným doplnkom a dekoráciám

Hojdanie pomáha deťom udržiavať rovnováhu a podporuje tiež základnú motoriku. Prečo ho teda nevyužiť priamo v detskej izbe? V prípade pevného stropu nebude s montážou žiadny problém. Závesné hojdačky sú tak využiteľné bez ohľadu na ročné obdobie a počasie. Majú však aj komfortnejšiu verziu, a to kreslá. Tie prinesú aj vytúžený odpočinok.

Pozrite si detské izby v týchto e-shopoch:

Hračky pre deti nájdete TU

Výbavu a doplnky pre deti nájdete TU

Zóna, ktorá slúži na hranie, by mala mať taktiež svoje pravidlá. Ak budú jej súčasťou zaujímavo riešené poličky, regálové systémy či farebné úložné boxy, aj upratovanie bude zrazu pre deti zábavou. Svoje miesto tu majú aj veci a predmety, v ktorých využitie by ste už pravdepodobne ani nedúfali. Staré kufre či truhlice s trochou šikovnosti môžu mať zrazu úplne iný charakter. Aj ony môžu slúžiť ako úložný priestor na hračky, ibaže v o niečo dizajnovejšom ponímaní.

Pozrite si fotogalériu k článku TU

V tejto súvislosti by vás mohlo zaujímať: