Je krajšia obývacia stena biela alebo v drevodekore?

Biela obývačková stena
zdroj: gettyimages.com

Obývacia stena je ideálnou voľbou pre tých, ktorým sa veľmi nechce trápiť s výberom jednotlivých kusov nábytku a s ich zladením k zvyšku interiéru. V súčasnosti obľúbená biela farba má však svojho konkurenta. Je ním drevodekor.

Drevodekor nie je žiadnou novinkou v materiáloch v oblasti bývania. Avšak oproti minulosti sa teší čoraz väčšej obľube. Je to najmä tým, že technológie spracovania napredujú, rovnako aj tým, že povrchové úpravy a štruktúry dreva sú v ponuke akýchkoľvek farieb a tiež druhov dreva.

Masív alebo imitácia dreva?

Nie každý si môže dovoliť nábytok z masívu. Jeho nadčasovosť a dlhá životnosť radí tento materiál k najobľúbenejším, ale stále je jeho nevýhodou vysoká cena. Drevodekor, ktorý sa v posledných rokov prediera na výslnie, dokáže svojím vzhľadom zastúpiť tento druh materiálu. Aj keď v oblasti kvality nájdete rozdiely, neznamená to, že drevodekory z laminátu sa tejto vlastnosti vyhýbajú.

Imitácie dreva, exotických a masívnych drevín v kombinácii s rôznym estetickým spracovaním povrchov, sa postarajú o dokonalý vizuálny výsledok. Štruktúrované povrchy drevodekoru pôsobia autenticky, niektorí výrobcovia sa zamerali, dokonca, aj na autenticitu dreva pri dotyku s jeho povrchom. Navyše, vzhľad dreva pôsobí útulne a dokáže byť vhodným základom pre akýkoľvek štýl zariadenia.

Biele obývacie steny sú obľúbené

Biela farba svedčí nábytku v akejkoľvek miestnosti bytu či domu. Ani obývačka nie je výnimkou a v kombinácii s ďalšími farbami, napríklad na sedačke, koberci či dekoráciách, dokáže ešte stále vytvoriť originálny dizajn interiéru. To, čo je pre niekoho pekné, pre iného nemusí pôsobiť rovnakým dojmom.

Pozrite si obývacie steny v týchto e-shopoch:

Preto vám ponúkame niekoľko inšpirácií nábytku v bielej farbe aj v drevodekore a je len na vás, ktorý variant uprednostníte. Nám sa najviac pozdáva ich kombinácia. Biele skrinky a štruktúra dreva v rôznych odtieňoch do seba ideálne zapadajú a dotvárajú pôsobivý a estetický vzhľad celej obývacej izby.

Pozrite si aj tieto biele obývacie steny:

Pozrite si fotogalériu k článku TU

V tejto súvislosti by vás mohlo zaujímať