Ktoré pohovky sú najpohodlnejšie na spanie?

Rozkladacia pohovka
zdroj: gettyimages.com

Dvojitý život pohovky je najmä súčasťou malých bytov, ale aj detských izieb v rodinných domoch. Vtedy je vítaná aj možnosť úložného priestoru, kde uskladníte napríklad posteľnú bielizeň. Podľa čoho si vybrať správnu pohovku sa dočítate v článku „Pomôžeme vám s výberom pohovky a sedačky.“. Ak sa však orientujeme výhradne na spánok, ktorý typ pohovky bude ideálny?

...

Tam, kde nie je miesto na spálňu, zostáva miesto pre rozkladaciu pohovku. Tu v hlavnej úlohe účinkujú aj pohovky s prídavným výsuvným lôžkom. Keďže nejde iba o príležitostné spanie, je potrebné vybrať si takú pohovku, ktorá preberie funkciu plnohodnotnej postele. Nepochybnou výhodou je fakt, že cez deň zaberá priestor ako štandardný gauč a v rozloženom stave je schopná umožniť spánok aj pre dve osoby (záleží od typu).

Pozrite si pohovky v týchto e-shopoch:

Väčšina modelov disponuje konštrukčným riešením na spanie s plochou 120 x 160 cm. Dostupné sú však tiež pohovky s rozkladacou plochou manželskej postele. Mechanizmus rozkladania by mal byť rýchly, jednoduchý a kvalitný, aby sa pevná a stabilná plocha na spanie vytvorila v priebehu niekoľkých sekúnd.

Obľúbené sú najmä rozťahovacie dvojsedáky, ktoré sa hodia do akéhokoľvek priestoru. Aktuálne sú aj ďalšie veľkostné varianty, napríklad s rohovým prevedením. Pri výbere pohovky na spanie sa zamerajte tiež na dôležité detaily, akými sú veľkosť a dostupnosť úložného priestoru, materiál čalúnenia a spôsob jeho údržby, pretože pri každodennom používaní sa znečisteniu, pravdepodobne, nevyhnete.

Pozrite si aj tieto krásne pohovky:

Neznižujte si vlastné nároky na pohodlný spánok a v prípade nedostatku priestoru siahnite po flexibilných pohovkách, ktoré sú optimálnym riešením tohto problému. Ich variabilitu oceníte najmä vy, no aj vaši hostia alebo kamaráti detí, ktorí prídu na návštevu.

V tejto súvislosti by vás mohlo zaujímať: