LED osvetlenie do celej domácnosti?

LED osvetlenie
zdroj: gettyimages.com

Stále populárnejším typom osvetlenia domácnosti, ale aj exteriéru, sa stáva LED osvetlenie. Široká paleta veľkostí, druhov či svetelných tónov uspokojí aj tých najnáročnejších zákazníkov. Stropné, stolové, nástenné, bodové, nekonečné možnosti LED osvetlenia vám umožnia využiť tento svetelný zdroj skutočne kdekoľvek.

Nadčasové „LED-ky“

Osvetlenie za pomoci LED svietidiel je označované ako osvetlenie budúcnosti. Toto označenie je rozhodne na mieste, pretože technológia LED poskytuje množstvo výhod, ktoré obyčajné žiarovky nemajú. Za posledné roky sa osvetlenie zložené práve z LED svetiel vo veľkej miere implementovalo do oblasti bývania a iných zložiek života ľudí. Automobilky začali používať malé LED diódy namiesto klasických svetlometov, používaných na osvetlenie vozidla. Táto technológia si našla svoje miesto aj v cyklistických svetlách a ručných svietidlách. Ich najväčšou výhodu je nízka spotreba elektrickej energie.Tento skvelý svetelný zdroj „zožerie“ v porovnaní s obyčajnou, ale aj úspornou žiarovkou, omnoho menej energie, čo má pozitívny vplyv na životné prostredie. Aj Európska únia prízvukuje, že ochrana životného prostredia a ekológia sú vždy na poprednom mieste, preto EU presadila, že v budúcnosti sa už nebudú vyrábať obyčajné svetelné žiarovky. Ich efektivita v porovnaní s množstvom energie, ktorú spotrebujú, je veľmi malá. Pri osvetlení z LED je to ale úplne o niečom inom.

Pozrite si  LED osvetlenia v týchto e-shopoch:

Okrem spomínanej úspory elektrickej energie majú LED svietidlá aj veľmi zaujímavý dizajnový charakter. Vďaka malým rozmerom diód sa dajú použiť naozaj všade. Začali sa objavovať, ako malé svetielka, ktoré jemne podsvietia určité plochy a krásne presvietia tmavé poličky, na ktorých sú odložené doplnky alebo iné drobnosti. Veľmi zaujímavé je spojenie LED a skla. Táto kombinácia je na prvý pohľad dizajnovo veľmi príťažlivá. Inštalácia v zadnej časti poličiek tak, aby svetlo nedopadalo obyčajne zhora na sklenenú poličku, ale vstupovalo iba zadnou stranou poličky a ďalej ňou prechádzalo a vystupovalo opäť hranou skla, je nápadité a veľmi moderné. Osvetlenie vane pomocou LED svetiel je takisto dizajnovo perfektné. Takéto osvetlenie dokonale a príjemne nasvieti celú kúpeľňu a to len za pomoci napustenej vody. Spolu s vonnými olejmi, uvoľňujúcou soľou do kúpeľa a takýmto príjemným osvetlením sa budete cítiť ako vo wellness hoteli.

Jemné a pritom úžasné svetlo, ktoré LED svietidlá poskytujú, sa výborne hodí aj ako osvetlenie kuchyne, či už zmienenými sklenenými poličkami alebo za pomoci pásikov. LED pásiky sa veľmi ľahko namontujú pod kuchynské skrinky a výborne tak osvetľujú pracovnú dosku. Výhoda takéhoto jemného osvetlenia je hlavne v nočných hodinách, kedy sa rozospatí idete napiť vody a nechcete si plným osvetlením miestnosti privodiť na 30 sekúnd slepotu. Na trhu sa začali postupne objavovať LED žiarovky , ktoré už nie sú v podobe malých diód, ale vyzerajú ako normálne žiarovky so závitom E27. LED diódy sú vlastne ukryté pod sklenenou guľou a ich tvar a veľkosť sa blížia k obyčajným žiarovkám. Takéto LED žiarovky nám dávajú možnosť osvetľovať celú miestnosť úsporne, ekologicky a hlavne efektívne. Nastolený trend do budúcnosti je jasný. Používanie LED technológie sa bude už len zlepšovať a vyvíjať, aby bolo možné používať túto technológiu v čo najširšom spektre ľudského života.

V tejto súvislosti by vás mohlo zaujímať: