LED svietidlá ako súčasť modernej domácnosti

LED svietidlá v obývačke
zdroj: gettyimages.com
...

Do skupiny LED svietidiel patria guľaté stropné a guľaté či hranaté podhľadové svietidlá, ktoré poskytujú koncentrovaný lúč a sú vhodným dizajnovým aj funkčným doplnkom. Sú alternatívou za bodové osvetlenie. LED svietidlá sú robustné, výrazne jasné a vysoko spoľahlivé. Vydržia svietiť viac ako 50 000 hodín a dosahujú až 85 percentnú úsporu energie, v porovnaní s klasickými bodovými svetlami. Vyznačujú sa rozdielnou úrovňou výkonu, v rozmedzí od 3 KW do 25 KW. Sú dostupné vo viacerých farebných odtieňoch: studená biela, neutrálna biela a teplá biela. Zachovávajú rovnakú intenzitu osvetlenia aj v prípade zníženého odberu elektrickej energie. LED svietidlá sa nezvyknú prehrievať, čím sa minimalizuje riziko vzniku požiaru. Neprekáža im časté zapínanie a vypínanie. Pri bežnom používaní vydržia v domácnosti až 25 rokov.

Pozrite si  LED osvetlenia v týchto e-shopoch:

LED osvetlenie – osvetlenie budúcnosti

Aj vďaka vyššie spomenutým vlastnostiam získavajú LED svietidlá na popularite a dopyt po nich neustále narastá. Veď svietidlo, ktoré je moderné, úsporné a má niekoľkoročnú životnosť je doslova svietidlom budúcnosti. Môžete si vybrať aj z niekoľkých typov LED svietidiel.

  • bodové LED stropné svietidlá – vkusné dekoračné osvetlenie. Veľmi jednoduchá inštalácia pomocou pružiniek, ktoré stačí zacvaknúť do pripraveného otvoru a pripojiť. Sú veľmi podobné bodovému osvetleniu
  • klasické LED stropné svietidlá – podobajú sa skôr klasickému osvetleniu. Poskytujú veľký rozptyl svetla. Sú ideálnym osvetlením kúpeľní, toaliet, vchodových dverí, pracovní a podobne
  • kruhové a hranaté LED podhľadové svietidlá – sú vhodným typom osvetlenia do priestorov so zníženým stropom. Vďaka svojmu jasnému svetlu sa často používajú ako produktové osvetlenie. Hodia sa do obytných aj administratívnych priestorov. Využitie nájdu v kuchyniach, predsieňach, kúpeľniach, jedálňach, kanceláriách, ale aj na chodbách.

Každá obytná miestnosť vykazuje iné požiadavky na osvetlenie. V kuchyni oceníte silnejšie osvetlenie, v kúpeľni postačí aj slabšia intenzita a rovnaká situácia je napr. aj v obývačke, kde tlmené svetlo vyvolá tú správnu pohodovú atmosféru. Intenzívnejší svetelný zdroj si žiada len čitateľský kútik. Zvyčajne sa ráta s jedným hlavným svietidlom a ďalším doplňujúcim, napr. v podobe bočného nástenného svietidla. Ako sme už spomenuli, LED svietidlá sa vyznačujú rozdielnou intenzitou žiarenia. Typy svietidiel a intenzitu prispôsobujte miestnosti, účelu, v rámci ktorého budete LED svietidlo využívať a frekvencii používania.

Aj v oblasti žiaroviek existujú klasické, úsporné a LED žiarovky. Najefektívnejšiu spotrebu majú, samozrejme, LED žiarovky. Sú drahšie, ale aj kvalitnejšie a dodajú vášmu interiéru osobité čaro. Dostanete ich kúpiť v rôznych farebných odtieňoch. Mohlo by sa zdať, že LED osvetlenie je dokonalé. Ale len takmer. Ako každý produkt, aj tieto svietidlá majú svoje negatíva. Žiarenie klasickej žiarovky sa takmer vyrovná prirodzenému slnečnému svetlu. Tento efekt s LED osvetlením nikdy nedosiahnete.

V tejto súvislosti by vás mohlo zaujímať: