Luxusný nábytok - spojenie kvality a exkluzívneho dizajnu

Luxusný sivý nábytok
zdroj: gettyimages.com

Práve prelínanie štýlov a kombinovanie tvarov nábytku zo šľachtických sídiel a moderných trendov vytvára originálny a luxusný nábytok. Aby však posledný zmienený prívlastok naozaj platil, musí mu zodpovedať aj určitá kvalita. Ušľachtilé materiály a precízne spracovanie sa následne môžu postarať o estetický pôžitok.

Luxusný nábytok pre náročných

Jedinečnosť je jednou z charakteristických vlastností luxusu. Dizajn „šitý na mieru“ je presne to, čo mnohí ľudia vyhľadávajú nielen v móde, ale aj v oblasti bývania. Túžia po mimoriadnych kúskoch nábytku, ktoré sa bežne v domácnostiach nenájdu. Spôsobov, ako docieliť originálny interiér je niekoľko.

Jedným z nich môže byť premena starého nábytku. Nejde len o vdýchnutie nového života, ale tiež o spracovanie, použitie materiálov, farieb a fantázie. Ide o to, aby sa celkový vzhľad neskĺzol na úroveň „klasiky“. Táto možnosť je tento raz neprípustná. Taktiež nie je jedno, čoho sa premena týka. Starožitným kúskom dodáte punc výnimočnosti, no niektoré typy nábytku sa aj tak stanú „iba“ zaujímavými.

Luxusný nábytok však jeho prívlastok nezískal len tak, pre nič za nič. Nie každý je totiž vhodným kandidátom na prerábanie, rekonštruovanie, experimentovanie. A okrem iného je treba viac ako len zručnosti. Chuť, čas, vhodné materiály a náradie, estetické cítenie… Preto existuje aj iný spôsob pre vytvorenie interiéru, ktorý nie je „cez kopirák“ – nábytok pre náročných. Za exkluzivitu sa jednoducho platí a nie málo…

Pozrite si tieto luxusné sedačky:

Exkluzivita v obývačke

Kde inde ho vystaviť na obdiv, ak nie v spoločenskej miestnosti bytu či domu? Luxusný nábytok do obývačky zahŕňa vždy jednotlivé komponenty a typy skriniek, nikdy nie celé steny a zostavy. Ideálnym príkladom sú komody v rôznych veľkostiach a tvaroch, ktoré zastupujú úložné priestory, no najmä dizajn. V tejto miestnosti ich môžete nájsť pokojne niekoľko.

Vysoký štandard ponúkajú luxusné kolekcie nábytku, ktorých sortiment zahŕňa aj kreslá, stoličky či stolíky. Stredobodom pozornosti sa tak môžu stať solitérne kúsky, ktoré však prinesú aj dávku komfortu či praktickosti, napríklad v podobe stolovania. Zrkadlo ako ústredný doplnok obývacej miestnosti môže taktiež vynikať. Luxusný dizajn mu viac ako pristane.

Pozrite si aj tieto luxusné komody:

Luxusný nábytok na mieru

Taliansky luxusný nábytok je preslávený dizajnovým spojením kvality a brilantného spracovania materiálov. No aj v našich končinách si ho môžete dopriať. Ak chcete byť ešte originálnejší, nechajte si ho vytvoriť na mieru. Hodí sa do obývačky, jedálne, kúpeľne aj predsiene.

Luxusný nábytok rovná sa luxusné bývanie. Táto rovnica však nemusí vždy platiť. Darmo budete vlastniť exkluzívne kúsky, ak nebudú ladiť aj so zvyšným zariadením. Tento spôsob bývania nie je lacnou záležitosťou a ak vám luxus až tak nevonia, zbytočne sa budete snažiť o vytvorenie príjemnej atmosféry. Nikdy totiž nebudete stopercentne spokojní s výsledkom. V tomto prípade vsaďte radšej na sériovú výrobu, ktorú môžete doplniť netradičnými dekoráciami.

V tejto súvislosti by vás mohlo zaujímať: