Mikrovlnka je dobrá nie len na ohrev jedla

Nerezová mikrovlnka
zdroj: gettyimages.com

Aj výber mikrovlnnej rúry si vyžaduje trpezlivosť a dostatok našej pozornosti. Nájdete ju v rôznych farbách a modernom dizajne, no najviac zaiste oceníte jej praktickosť a funkčné využitie. Stane sa vaším každodenným pomocníkom. Najskôr si musíme uvedomiť, ako máme usporiadanú kuchyňu. Podľa toho zistíme, či máme priestor len pre voľne stojacu mikrovlnku, alebo môžeme siahnuť aj po vstavanej. Ujasnite si, ako často budete mikrovlnku používať. Výber je častokrát sprevádzaný faktormi ako cena, objem, počet funkcií a spôsob umiestnenia.

Mikrovlnná rúra – neoceniteľný pomocník do každej domácnosti

Ešte pred návštevou obchodu si premyslite, kde bude mať mikrovlnka svoje miesto. V prípade, že máte modernú kuchyňu, pravdepodobne siahnete po vstavanej verzii, ktorá nenaruší celkový dizajn kuchynského interiéru. Vstavané mikrovlnky sú navyše aj menšie, preto nezaberajú až toľko miesta. Voľne stojaca mikrovlnka bude krášliť vašu kuchynskú linku. Je väčšia, zaberie aj viac miesta, avšak môžete s ňou ľubovolne manipulovať a preášať ju z jedného miesta na iné. Objem zvoľte podľa toho, pre koľko ľudí a aké jedlá chcete v mikrovlnnej rúre pripravovať. Platí však zásada, že čím väčší objem, tým väčšie rozmery. Klasické rozmedzie objemu sa pohybuje od 14 l do 40 l.

Pozrite si mikrovlnné rúry v týchto e-shopoch:

Pri mikrovlnnej rúre sú veľmi dôležité aj funkcie, ktorými disponuje. Zvážte, na čo a ako často chcete mikrovlnku používať. Jednoduché mikrovlnné rúry vám jedlo len zohrejú a rozmrazia. Multifunkčné zariadenia toho dokážu oveľa viac. K ďalším, často vyhľadávaným, funkciám mikrovlniek patria najmä tieto:

    • gril – grilovanie je tepelná úprava pokrmu, pri ktorej na pokrm dopadá tepelné žiarenie, vyvolané elektrickou vyhrievacou špirálou. Sálavé teplo pokrmy pečie a zapeká. Jedlo bude mať tú správnu farbu a kôrku. Okrem grilu s klasickým vyhrievacím telesom môže byť v mikrovlnke zabudovaný aj Quartz gril, ktorý sa vyznačuje vyššou prevádzkovou teplotou, vyššou účinnosťou a rýchlejším zahriatím na prevádzkovú teplotu. Vyhrievacie telesá Quartz grilu sú väčšinou zabudované nad priestorom pre ohrev potravín
    • crisp – v slovenskom preklade chrumkavý, krehký, svieži. Takto môže chutiť chlieb, pečené kurča alebo hranolky. Ide o funkciu s kombináciou troj. systémov tepelnej úpravy jedál stlačením jedného tlačidla. Mikrovlny z horného vstupného bodu jedlo varia, gril sálavým teplom zapeká a pečie a mikrovlny z dolného vstupného bodu zohrievajú panvicu Crisp zospodu. Pri tejto funkcii potrebujete špeciálnu panvicu na pečenie Crisp
    • teplovzduch – pomocou vháňaného vzduchu umožňuje rovnomerné a rýchle pečenie. Prúdenie vzduchu zabráni zmiešavaniu vôní jednotlivých pokrmov, ktoré pripravujeme v mikrovlnnej rúre súčasne. Funkcia teplovzduch vám nahradí prípravu pokrmov v klasickej teplovzdušnej rúre. Jedlo bude presne také, ako keby ste ho upiekli v klasickej rúre, len bude všetko oveľa rýchlejšie.

Pozrite si aj tieto mikrovlnky:

V tejto súvislosti by vás mohlo zaujímať: