Moderné kuchynské linky "v tvare rámu"

Kuchynská linka v tvare rámu
zdroj: gettyimages.com

Interiérový dizajn sa najmä v kuchynskom prostredí zasluhuje o pomerne časté inovácie a trendy. Moderné kuchynské linky tak menia svoj ráz vo vonkajšej aj vnútornej podobe. Okrem zaujímavých variantov s ostrovčekom či rohových a „účkových“ prevedení sa ponúka aj štýlové riešenie v podobe „kuchynského bloku“ v jednej línii. Zaujímavý je však svojím pomyselným rámom.

Moderné kuchynské linky v skratke:

  • rovné a jednoduché línie
  • dvierka a zásuvky bez frézovania
  • neutrálne odtiene farieb (biela, sivá, grafitová čierna)
  • štruktúra dreva či jeho imitácie
  • bezúchytkové otváranie
  • organizácia vnútorných skriniek a plnovýsuvy
  • vstavané spotrebiče (ale aj kombinácia s voľne stojacimi sporákmi v smaltovanom variante)
  • matné prevedenie dominuje nad vysokým leskom
  • horné skrinky absentujú alebo ich nahrádzajú police
  • ak je súčasťou ostrovček, môže mať aj predĺženú časť pracovnej plochy určenú na pravidelné stolovanie
Kuchynská linka v tvare rámu
zdroj: gettyimages.com

Moderné kuchynské linky na mieru

Vyhotovenie na mieru prináša množstvo výhod, no jednu nevýhodu. Tou je cena. Ak ste sa však rozhodli v tomto smere zainvestovať, výroba kuchyne na mieru v tvare rámu je obzvlášť vhodným adeptom. Predstavujú ho vysoké potravinové skrinky či skrinky na spotrebiče po bočných stranách, plynulo prechádzajúce do skrytých dolných a horných úložných priestorov.

Aj keď ide o rozmery atypické, v podstate nie sú žiadnym problémom. Základom je detailné naplánovanie rozmiestnenia kuchynského nábytku s rozmermi, ktoré budú pôsobiť prirodzene a vizuálne atraktívne aj v rámci daného typu kuchyne s rámom. Samotné usporiadanie má pritom zreteľný charakter – tvorí ho skrinkový obdĺžnik alebo štvorec.

Kuchynská linka v tvare rámu
zdroj: gettyimages.com

Moderné kuchynské linky do bytu sú ideálne „s rámovaním“

Kuchyne s rámom sú ideálnym typom kuchynskej linky aj pre menšie priestory. Najmä v panelákových bytoch, kde väčšinou ide o úzku miestnosť, je riešenie v podobe „jednolinky“ štandardne najvhodnejšie. Ak sú metre štvorcové štedré najmä do dĺžky, v takomto variante nebude núdza ani o úložné priestory.

Práve „rámový spôsob“ usporiadania skriniek zaručí aj praktickosť a funkčnosť v jednom. Aj keď je pre moderné kuchyne absentovanie horných skriniek bežné, v tomto prípade sú nutnosťou, pretože tvoria spomínaný rám. Nebojte sa preto umiestniť ich až vysoko ku stropu.

Pozrite si kuchynské linky v týchto e-shopoch:

Maximálne využitie priestoru dosiahnete aj tým, že hornú časť kuchynského nábytku „zduplujete“, to znamená, že vytvoríte akési vrstvenie, a teda dvojité vrchné skrinky zavesené nad sebou, no s ich hĺbkovým rozdielom. Nejde len o optické rozdelenie v rámci hĺbky, ale tiež o estetický dojem. Farebná či materiálová variabilnosť sa totiž pripúšťa.

V tejto súvislosti by vás mohlo zaujímať: