Moderný aj klasický nábytok do predsiene

Nábytok do predsiene
zdroj: gettyimages.com

V prvom rade si musíte uvedomiť, aký priestor máte k dispozícii a či ho nutne potrebujete využiť celý. Dvaja členovia domácnosti v porovnaní s štvorčlennou rodinou pravdepodobne nebudú potrebovať také veľké množstvo úložných priestorov. Ak je vaša predsieň skúpa na metre štvorcové, je dôležité premyslieť si každý kútik možného odkladacieho priestoru. Jej interiér je prechodný, takže myslite tiež na to, aby mal nábytok do predsiene svoje dostatočné miesto bez zbytočného prečnievania a zavadzania.

Aj nábytok do predsiene má spĺňať určité základné vlastnosti. Mal by byť praktický, reprezentatívny aj nadčasový. Samozrejme, kvalitné materiály a spracovanie sú vítané, veď svoje veci odkladáte v predsieni takmer každý deň. Urobte na vašu návštevu dobrý dojem hneď pri vstupe. Vybrať si môžete zo širokého sortimentu predsieňových zostáv. Štýlovú vstupnú chodbu si tiež môžete vyskladať z jednotlivých dielov nábytku.

Moderný nábytok

Obľúbeným moderným nábytkom do predsiení sú aj šatníkové skrine na mieru. Ak má dispozičné riešenie tejto časti domu výklenok, ideálne je využiť ho práve na vstavanú skriňu. Nábytok na mieru sa však nemusí výhradne týkať iba vstavaných skríň. Ak bežne dostupný predsieňový nábytok nevyhovuje atypickým rozmerom predsiene, môžete si dať vyrobiť menšie skrinky na mieru. Buďte bez obáv, výrobca vám ponúkne širokú škálu materiálov a ich farebných prevedení.

Ak sa bavíme o modernom štýle nábytku v predsieni, súčasným trendom sú čisté línie, jednoduché tvary a studené odtiene farieb. Záujmu sa stále teší vysoký lesk skriniek, ale aj imitácie dreva a jeho štruktúry. Vešiaky sú buď integrované v skrini alebo plnia, okrem hlavnej funkcie, dizajnérsky doplnok predsiene.

Skrinky nemusia byť stojacim nábytkom. Stále obľúbenejšie sú závesné skrinky a aj botník či botníkové lavice „sa vznášajú“ vo vzduchu. Aby k modernému štýlu nábytku ladilo aj zrkadlo, vyhnite sa v tomto prípade prezdobeným mohutným rámom a vsaďte skôr na decentnosť.

Klasický nábytok

Niekomu vyhovuje moderný štýl, ďalší zase uprednostňuje klasiku. Vyhotovenia nábytku v klasickom štýle nájdete taktiež v mnohých farebných variantoch a druhoch materiálov. Medzi azda najobľúbenejší klasický nábytok do predsiene patria tzv. vešiakové steny. Spĺňajú v jednom univerzálnosť aj estetickosť.

Pozrite si nábytok a zariadenie do predsiene v týchto e-shopoch:

Klasická predsieň môže pôsobiť atraktívnym dojmom. Či už vhodne zvolenou kolekciou sektorového nábytku, alebo „namiešanou“ kombináciou rôznych skriniek a predsieňového nábytku. V prípade ladenia predsiene do tohto štýlu sa môžete viac vyhrať aj s dizajnovými doplnkami. Zrkadlo pokojne nechajte vyniknúť alebo mu dovoľte stať sa súčasťou dvierok. Siahnite aj po drobných kusoch nábytku, akými sú napríklad stojan na dáždniky, vešiak na kľúče a pod.

Čoraz častejšie sa obľúbeným druhom nábytku v predsieni stávajú jednoduché biele police a regály, v ktorých sú umiestnené úložné boxy, napríklad v podobe prútených košov. Takýto štýl sa snúbi s doplnkami v podobe bytového textilu. Sú ním napríklad poťahy na vankúše, ktoré sú umiestnené na botníkovej lavici alebo matrac na skrinke s topánkami. Majitelia takýchto predsiení ju často skrášľujú aj rôznymi nálepkami alebo tabuľkami na stenu s nápismi.

Pozrite si aj tieto predsieňové zostavy:

Čo by nemalo chýbať v štýlovej predsieni?

  • vešiak (voľne stojaci alebo nástenný)
  • botník (v menšom priestore ideálne v kombinácii s lavicou)
  • taburet alebo lavica (kvôli pohodlnému prezúvaniu)
  • zrkadlo (okrem hlavného účelu aj dizajnový kúsok)
  • skrinka, skriňa (ak dovoľuje priestor)
  • polica (ako prídavný odkladací priestor alebo na dekorácie)

Pozrite si fotogalériu k článku TU

V tejto súvislosti by vás mohlo zaujímať: