Moderný trend: obývacie steny s LED podsvietením

Obývačková stena s LED osvetlením
zdroj: gettyimages.com

Aj keď sa môže zdať, že obývacie steny sú súčasťou minulosti, opak je pravdou. Vynovený dizajn z nich robí atraktívnu súčasť obývačky aj dnes. Obývacie steny s LED podsvietením navyše vytvárajú príjemnú atmosféru pri večernom sledovaní TV.

Dnešné obývačky sú charakteristické najmä otvorenosťou a vzdušnosťou. Obývacie steny, ktoré kedysi zakrývali celú stenu až po strop sú už prežitkom. Ich nové varianty sa vyznačujú kombinovaním uzavretých aj otvorených priestorov, pričom skrinky sú často zavesené oddelene nad spodnú časť tohto nábytkového kompletu.

Obývacia zostava sa skladá z niekoľkých segmentov nábytku. Najbežnejšou je kombinácia skrinky pod TV (komody), vitríny, ďalšej skrinky, police. Ich tvary a veľkosti zodpovedajú štýlu, v ktorom sú vyrobené. Funkcia však stále zostáva rovnaká. Jednak slúžia na úschovu vecí, a na druhej strane práve na ich vystavovanie. Už to však nie je o drobných porcelánových soškách ako kedysi. Dekorácie si tu však stále nájdu svoje miesto.

Pozrite si obývacie steny v týchto e-shopoch:

Obývacie steny s LED podsvietením vytvoria príjemnú atmosféru

LED podsvietenie nemusí byť súčasťou výhradne moderného nábytku. Aj obývacie steny vo vidieckom štýle si môžu dopriať takúto podobu osvetlenia. Ideálnym druhom nábytku pre doplnkové osvetlenie sú vitríny. V týchto presklených skriniach môžu zrazu vyniknúť rôzne dekorácie a doplnky doslova v inom svetle.

Kompletné zostavy nábytku do obývačky môžu byť vybavené LED diódami, ktoré vytvárajú efektné podsvietenie. V kombinácii s vhodným materiálovým prevedením skriniek sa môžu postarať o luxusný vzhľad. Aj LED osvetlenie predajcovia ponúkajú v niekoľkých variantoch. Klasické teplé svetlo, biele svetlo, ružové, modré a pod. Nemusíte ho nutne ladiť k zvyšku obývačky. V tomto prípade stačí, keď si jednoducho vyberiete to, ktoré sa vám páči.

Samozrejme, nie všetky obývacie steny sú s LED podsvietením. Existuje však možnosť si ho dodatočne dokúpiť. Môže sa však stať, že na nábytku nebudete mať pripravené malé „nenápadné otvory“, ktoré sa postarajú o poriadok v kábloch. Túto úpravu však zvládne domáci šikovný kutil. Docielite tak príjemnú atmosféru v obývačke, pretože osvetlenia v tejto miestnosti nikdy nie je dosť.

Pozrite si aj tieto nádherné obývacie steny s osvetlením:

Pozrite si fotogalériu k článku TU

V tejto súvislosti by vás mohlo zaujímať: