Pozrite sa, ako môže obývacia stena zapadnúť

Obývacia stena dub
zdroj: gettyimages.com

Obývacia stena patrila k štýlovému zariadeniu interiéru už v minulosti. Aj keď mnohí boli radi, že sa jej konečne zbavili, v dizajnovej obmene sa vracia späť do moderných interiérov. Typický „sekretárový“ vzhľad však vymenila za štýlové nábytkové komponenty, ktoré ulahodia oku, pričom splnia aj úlohu funkčnosti.

Aj lacná obývacia stena spraví parádu

Kúpiť si hotovú obývaciu stenu je jednoduchým a zároveň efektívnym riešením. Ocenia ho (nielen) všetci, ktorí nemajú zrovna vycibrený vkus na zariaďovanie. Slúži funkčne aj esteticky a pristane menším či väčším priestorom. Všetky jej komponenty navzájom ladia a tvoria tak jeden harmonický celok.

Jednotlivé časti neobsahujú len vitrínu, nízku komodu či nástenné skrinky. Police a otvorené úložné priestory majú v danej kategórii stále väčšie zastúpenie. Bežne sa stretnete s policovými systémami alebo regálmi, ktoré môžete zavesiť na stenu. Výber je, ako inak, individuálnou záležitosťou a otázkou vkusu, ktorá však súvisí s praktickými dôvodmi týkajúcimi sa uskladňovania vecí.

Obývacia stena s akcentovým osvetlením

Zvýrazní to, na čo chcete v interiéri upozorniť. Nemusíte však upriamiť pozornosť len na konkrétne veci či dekorácie. Aj tzv. ambientné osvetlenie bude dobrou voľbou. Ide v podstate o decentné osvetlenie, ktoré neosvetľuje miestnosť primárne, ale používa tlmený efekt svetelných zdrojov. Tými sú najčastejšie LED pásy nenápadne umiestnené v niektorej časti obývačkového nábytku.

Nábytok s osvetlením vytvára príjemnú atmosféru najmä pri večernom sledovaní televízie, kedy sa žiada primárne svetlo vypnúť. Uľaví vašim zreničkám, ktoré nemusia byť sústavne namáhané aj pri prechode do miestností, kde svietite stropnou lampou. Oceníte ho aj v prípade návštevy, keď si vďaka okolitému podsvieteniu ešte viac vychutnáte spoločenské rozhovory.

Ktoré farebné prevedenie bude najlepšou voľbou?

Pri výbere materiálovej farebnosti sa odrazte od zvyšku zariadenia a farieb, ktoré v interiéri dominujú. V prípade, že v obývačke prevládajú biele odtiene, pokojne vsaďte aj na kontrast. Šedá či čierna obývacia stena je elegantnou záležitosťou, no krok vedľa neurobíte ani imitáciou dreva.

Pozrite si obývacie steny v týchto e-shopoch:

Biela obývacia stena má variabilné využitie, pretože môže vyznievať decentne alebo pútavo, vďaka doplnkom a dekoráciám, ktoré do nej umiestnite. Najmä pre svoje jednoduché zladenie a kombinovanie je druhom nábytku s neutíchajúcim záujmom. Vhodne ju môžete doplniť aj s ďalšími druhmi materiálov, ktoré v prípade potreby oživia neutrálnosť.

Obývacia stena s knižnicou

Knihy v obývačkách majú nepochybne svoje miesto. Niektorí ich vnímajú ako doplnok, iní zase ako neoddeliteľnú súčasť zariadenia aj života. Ak ste vlastníkom viacerých kúskov beletrie či odbornej literatúry, zrejme by vám prišli vhod aj veľkorysejšie priestory ako poličky na stenu.

Obývacia zostava v podobe steny môže spájať dva v jednom. Okrem miesta určeného na sledovanie TV a vystavenie doplnkov ponúkne odkladaciu plochu tiež knihám. Takéto kombinovanie je atraktívne, pretože pôsobí útulným dojmom, svojím spôsobom oživuje interiér, a to aj vďaka farebnému prevedeniu chrbtov kníh.

Pozrite si obývacie steny:

Práve spomínanej kombinácii pristane tiež stena z masívu, ktorá sa môže postarať o luxusnejšie prevedenie. Výroba na mieru zaručí, že všetko si nájde svoje miesto a zladí sa aj so zvyškom nábytku v miestnosti. Aj konferenčný stolík z rovnakého materiálu bude výbornou voľbou.

Pozrite si fotogalériu k článku TU

V tejto súvislosti by vás mohlo zaujímať: