Predsieňové zostavy nemusia vyzerať lacno

Predsieň v domácnosti
zdroj: gettyimages.com

Predsieňové zostavy sú navrhnuté tak, aby bola v prvom rade splnená funkčnosť. To znamená, že pri príchode domov nemusíte riešiť, kde si odložíte kabát a schováte topánky. V podstate ide o automatický úkon, akurát so štipkou estetickosti. Ak si však trúfate, pokojne stavte viac na dizajn.

Lacná predsieň alebo na mieru?

Pri sektorovom nábytku veľmi nehľadajte originálne kúsky. Predsa len, nízka cena si vyberá nejakú daň. To však neznamená, že vaša predsieň nebude mať šmrnc. Naozaj široký sortiment predsieňových zostáv zaručí spokojný výber. V opačnom prípade sa taktiež nájde riešenie.

Niekedy totiž výrobcovia ponúkajú aj tzv. predsieňové panely, vďaka ktorým máte možnosť vyskladania do požadovaného vzhľadu. Ak by aj tak nebola maximálna spokojnosť na mieste, jednotlivé komponenty nábytku v rôznych kategóriách sa postarajú o dokonalý výsledok.

V prípade priestrannej predsiene je vhodné uprednostniť výrobu nábytku na mieru. Či už pôjde o vešiakové skrine, vstavané skrine alebo len poličky a skrinky so sedením, konečný vzhľad bude zodpovedať vašim požiadavkám. Akákoľvek predsieňová zostava tak bude pekná aj praktická, teda ak máte aspoň aké také estetické cítenie a vkus. Inak si radšej nechajte poradiť od odborníkov.

Moderné predsieňové zostavy

Sektorový nábytok je vyrábaný tak, aby nelahodil len oku jednotlivcov. Keďže interiérový dizajn tvorí niekoľko štýlov, aj predsieňové komplety sa im snažia prispôsobiť. To znamená, že nech už máte vstupnú miestnosť zariadenú akokoľvek, nemusíte sa obávať zladenia so zvyškom bytu či domu.

Vintage predsieňové zostavy majú stále svojich obľúbencov, rovnako aj tie v modernom prevedení. Zvyčajne pozostávajú zo skrinky na topánky, vešiakového panelu a zrkadla. Obsahovať však môžu aj ďalšiu komodu či poličky. Všetko záleží, samozrejme, od veľkosti priestoru.

Pozrite si nábytok a zariadenie do predsiene v týchto e-shopoch:

Biele zostavy do predsiene zladíte jednoducho

Privítajte hostí štýlovo zariadenou predsieňou, napríklad v bielej farbe, ktorá je nadčasová. Dlhú životnosť má však aj vzhľad dreva, ktorý je v súčasnosti trendom v oblasti bývania. Tieto „farby“ môžete skombinovať alebo sa môžete o pestrosť postarať aj farebnou skrinkou v pastelovom odtieni.

Vyžmýkajte z predsieňových zostáv maximálnu funkčnosť a praktickosť. Doprajte si typy, ktoré pôsobia na oko nenápadne a úložný priestor šikovne ukrývajú. Vytvoríte tak dobre usporiadaný priestor, kde účelné kombinácie nábytkových komponentov vykúzlia atraktívny efekt.

Príchod domov môže byť príjemnejší, rovnako tak odchod z neho, najmä, ak po sebe zanecháme poriadok. Predsieň je predsa len vstupnou vizitkou bytu či domu a nábytok do nej určený v mnohých prípadoch doslova šetrí čas aj peniaze. Tak čo, volíte komplet predsieňové zostavy alebo jednotlivé komponenty? Ikea, Möbelix, Decodom, Merkury Market, Kika a mnohé ďalšie predajne či eshopy s nábytkom vám určite ponúknu zaujímavý výber.

Pozrite si aj tieto predsieňové zostavy:

Niekoľko tipov pri zariaďovaní predsiene:

  • ľahko udržiavateľné podlahové krytiny (špina, vlhkosť a nečistoty z exteriéru by sa inak mohli na nej značne podpísať)
  • rozmiestnenie nábytku vzhľadom na dispozíciu predsiene a dverí (v ceste by nemali stáť žiadne prekážky)
  • dostatok prirodzeného svetla je plusom, no aj umelé osvetlenie sa môže podielať na zariadení interiéru
  • aspoň malé miesto na sedenie pri prezúvaní príde vhod
  • zrkadlo priestor nielen opticky zväčší, ale tiež prakticky a dizajnovo poslúži
  • nezabudnite nábytok starostlivo premerať, aby sa nestalo, že bude predsieň pôsobiť stiesnene

Pozrite si fotogalériu k článku TU

V tejto súvislosti by vás mohlo zaujímať: