Radiátor do kúpeľne - zaváži i dizajn?

Radiátor do kúpeľne
zdroj: gettyimages.com

Na čo bude radiátor slúžiť? Bude hlavným vykurovacím telesom? Postačí vám len ako sušiak na uteráky? Ako bude napájaný? Získaním odpovedí na uvedené otázky si zároveň odpoviete i na to, či hrá výkon radiátora dôležitú úlohu alebo má druhoradý charakter. V každom prípade máme pre vás niekoľko inšpirácií.

...

Aký radiátor do kúpeľne si vybrať?

V modernom interiéri kúpeľne majú miesto väčšinou rebríkové typy radiátorov. Čisté línie im viac ako pristanú a spĺňajú tak v jednom vlastnosti estetickosti, funkčnosti aj praktickosti. Je príjemné, keď si môžete prikúriť aj mimo zimnej sezóny a po sprchovaní sa usušiť príjemne nahriatym uterákom. Rebríkový radiátor poskytuje trojaký spôsob vykurovania.

Vybrať si môžete klasiku, a teda teplovodné vykurovanie, ďalej elektrický spôsob kúrenia alebo ich kombináciu. Táto voľba závisí tiež od toho, v akej veľkej miestnosti bude vykurovacie teleso umiestnené, ako aj od toho, či je kúpeľňa súčasťou rodinného domu, paneláku alebo chaty. V poslednom prípade záleží tiež na tom, akou tekutinou bude naplnené. Riešením je nemrznúca zmes, ktorá by však kvôli rozťažnosti nemala tvoriť celých 100% vnútorného objemu.

Rebríkový radiátor do kúpeľne má niekoľko variantov

Čo sa týka samotného výkonu, ak je primárnou funkciou radiátora vykurovanie, odporúčaným vzorcom sa môžete dopátrať k správnemu výsledku. Na jeden meter kubický priestoru kúpeľne počítajte s približne štyridsiatimi až päťdesiatimi wattmi. Niekedy môže zavážiť i to, či kúpeľňu obklopujú ďalšie vykurované miestnosti, ako napríklad v bytoch, alebo sa nachádza v krajnej časti domu.

Elektrický radiátor do kúpeľne disponuje integrovanou vykurovacou tyčou, ktorá môže tvoriť tiež súčasť kombinovanej prevádzky. Rozdiel je v napájaní – elektrická sieť verzus ústredné kúrenie. Za zmienku stojí i termostat, vďaka ktorému si môžete regulovať teplotu s funkciami krátkodobého aj dlhodobého nastavenia. Ak túžite mať v kúpeľni chrómový radiátor, buďte obozretní. Mnohí upozorňujú, že vykazuje tepelnú stratu cca 19%.

Pozrite si radiátory do kúpeľne v týchto e-shopoch:

Pre aký dizajn sa rozhodnúť? Farebný radiátor do kúpeľne alebo nevšedný tvar?

Existuje naozaj široký sortiment radiátorov rozmanitých tvarov, veľkostí, materiálov i farieb. Nepochybne je z čoho vyberať, no tento raz platí, že čím zaujímavejší kúsok vás osloví, tým vyššia cenová relácia mu bude zodpovedať. Je preto dôležité zamyslieť sa nad tým, v akej miere chcete z kúpeľne urobiť luxusné miesto.

Z praktického hľadiska sa totiž účel nemení. Ak ste sa rozhodli navýšiť hranicu rozpočtu, elegancia a štýl vás neminie. Aj pri dizajnovej investícii uvažujte funkčne. Zostane miesto aj pre pohodlné vešanie uterákov? Ak nie, stále prichádza do úvahy alternatíva v podobe vešiakov na uteráky, ktoré sú samostatným doplnkom do kúpeľne.

Pozrite si aj tieto zaujímavé radiátory do kúpeľne:

V tejto súvislosti by vás mohlo zaujímať: