Regály na knihy vytvoria dizajnovú domácu knižnicu

Knižnica do obývačky
zdroj: gettyimages.com

Nielen police, ale aj regály na knihy sú ideálnym druhom nábytku na vytvorenie domácej knižnice. Nemusí ísť iba o veľké knižnice. Regály rôznych tvarov a typov zmestíte aj do menších priestorov. Ideálne sú aj pre malé byty, pretože ich rohové varianty či verzie až po strop umiestnite takmer kdekoľvek…

Hodia sa najmä do obývačky, ale tiež do študentských izieb, pracovní a pod. Pri výbere regálov ide väčšinou o dve kategórie ľudí. Tých, ktorí majú knihy skôr ako doplnok a dekoráciu a tých, ktorí potrebujú kvalitné a pevné regály pre umiestnenie aj niekoľkých desiatok či stoviek kníh. V oboch prípadoch sa však nemusíte obávať, že budete ukrátený o zaujímavý dizajn.

Policový regál na knihy

Regály či regálové systémy sa skladajú z niekoľkých políc, ktoré sú usporiadané do určitých tvarov, a to v niekoľkých „poschodiach“. V podstate ide o pevnú konštrukciu, ktorá je vyrobená z rôznych druhov materiálu, napríklad drevo, kov a pod., a na tú sú následne umiestňované police.

Takéto vrstvenie políc môže byť vhodné aj na vytvorenie knižnice, ktorá sa nachádza v okolí dverí. Či už ide o chodbu alebo akúkoľvek miestnosť, prázdna stena okolia dverí či prechodu medzi izbami sa môže zmeniť na praktické úložné priestory. Navyše, takto vyrobená domáca knižnica vyzerá naozaj štýlovo.

Pozrite si knižnice a policové regály v týchto e-shopoch:

Regály do obývačky

Obývačka je miestnosťou, kde sa hodia rôzne dekorácie a doplnky. Aj knihy tu majú svoje čestné miesto. V oboch prípadoch sú regály ideálnym riešením ako sa postarať o poriadok a zároveň vytvoriť štýlový a zaujímavý interiér. Môžete si totiž vybrať aj naozaj dizajnové a netradičné regály.

Aj čo sa týka štýlov si každý príde na svoje. Samozrejme, že taký rustikálny regál na knihy sa bude pohybovať v iných cenový reláciách. Vyššia cena sa však súčasne postará o luxusný vzhľad a stále modernú knižnicu, ktorá v sebe nesie akýsi príbeh. Aj nábytok môže mať podiel na tom, že knihy majú zrazu úplne iné čaro.

Drevené regály sú nadčasové

Drevo je večne moderným materiálom, ktorý sa navyše vyznačuje nestarnúcim a atraktívnym dizajnom a kvalitou. Preto je ideálnou voľbou aj na regály do obývačky, ktoré poskytnú priestor aj pre veľké množstvo kníh. Siahnuť môžete po menších regáloch umiestených ku stene alebo „celoplošných“ drevených regáloch vytvárajúcich knižnicu.

Regál je však vhodný nielen na knihy a dekorácie, ale tiež ako deliaca stena. Otvorený priestor zostane aj naďalej otvoreným, no deliaca stena v podobe regála či regálov sa postará o „nenásilné“ rozdelenie miestnosti na jednotlivé zóny (napríklad zóna na konverzácie, TV zóna, čitateľský kútik a pod.).

Pozrite si aj tieto krásne knižnice:

Aj závesné regály na knihy vyzerajú zaujímavo

Aj keď si možno pod pojmom regál väčšina ľudí predstaví nábytok väčších rozmerov, jeho umiestnenie na stenu nie je ničím netradičným. Naopak, aj regály na stene vyzerajú veľmi dobre, pričom stále spĺňajú základnú funkciu, a to priestor na umiestnenie kníh či rôznych dekorácií. Nájdete ich aj v predajniach Ikea, Jysk či mnohých ďalších a v obľúbených prevedeniach, akým je napríklad regál dub sonoma a pod.

V tejto súvislosti by vás mohlo zaujímať: