Rohové lavice do kuchyne v modernom dizajne

Kuchynská doska
zdroj: gettyimages.com

Čo sa týka priestoru, rohové lavice do kuchyne sa hodia aj do malých kuchýň, pretože vyplnia inak nevyužité miesto v kúte. Mnohé typy navyše ponúkajú aj možnosť úložných priestorov. Takéto jedálenské sedenie môže byť kombinované taktiež so stoličkami, ktoré sú dizajnovo totožné so zvyškom setu.

Lavice do kuchyne

Kuchynské lavicové sedenie nemusí mať iba tvar písmena L. V sortimente nábytku nájdete tiež rovné lavice, ktoré sa v modernom prevedení skvele hodia aj do kuchýň v minimalistickom duchu. Ešte lepšie využitie však majú v kontrastnom štýle, a to vo vidieckom zariadení interiéru kuchyne. Kombinácia materiálov je vítaná v oboch verziách štýlov bývania.

Podľa veľkosti jedálne alebo kuchyne si môžete vybrať klasický rohový variant, a teda kuchynské lavice do L, taktiež rovné lavice do kuchyne či verziu s úložným priestorom. Práve posledné zmienené často ponúkajú okrem miest na sedenie aj „úschovňu“ časopisov, novín a krížoviek, prípadne aj spoločenských hier. Rohové lavice do kuchyne s úložným priestorom poslúžia ako odkladací priestor čohokoľvek, čo jednoducho potrebujete mať poruke, no zároveň nie na očiach.

Pozrite si tieto rohové jedálenské lavice:

Moderné lavice do kuchyne alebo klasika?

Mnohí ľudia uprednostňujú hrejivý pocit z bývania na chate aj v domácnosti. Pre nich je rohové sedenie v kuchyni overenou aj obľúbenou klasikou. Vďaka schopnosti premeniť nevyužitý roh miestnosti na praktické sedenie sa hodia aj do panelákových bytov, v ktorých je často problém s nedostatkom miesta.

Aj malé byty však môžu oplývať moderným zariadením a dizajnovou kuchyňou so sedením. Železná konštrukcia v kombinácii ekokože či kože, výrazná štruktúra dreva na lavici z exotických drevín, ako aj moderné čalúnené poťahy sa o takýto vzhľad postarajú.

Drevené lavice do kuchyne sa tým pádom hodia do moderných aj klasických domácností, pričom kuchynské kožené lavice sú na tom rovnako. Záleží totiž nielen na výbere materiálu, ale aj na tvare konštrukcie a celkovom dizajne. Rohová lavica do kuchyne tak môže patriť medzi lacné, no zároveň drahé nábytkové sedenie. Cena závisí aj od výroby na mieru alebo kúpy hotových predajňových či eshopových produktov.

Pozrite si aj tieto krásne rohové jedálenské zostavy:

V tejto súvislosti by vás mohlo zaujímať: