Sklopné a rozkladacie postele zmestíte kamkoľvek

Rozkladacia posteľ - detská izba
zdroj: gettyimages.com

Sklopné postele šetria priestor

Sklápacie mechanizmy a kovanie na sklopné postele musia byť vyhotovené z kvalitných materiálov a najlepšie, ak sú overené rokmi skúseností a od certifikovaných predajcov. Nechcete predsa, aby sa vám po pár rokoch sklopné systémy pokazili… Cena je v tomto prípade rozhodujúca. Určite nepočítajte s tým, že tento typ postelí bude lacnou záležitosťou.

Nech už nazývate tieto postele sklopné, sklápacie, výklopné či vyklápacie, faktom je, že všetky sú nositeľom multifunkčnosti. Hodia sa najmä do menších priestorov. Ideálnym prípadom sú garzónky, kde potrebujete ušetriť každý meter štvorcový. Kombinácia sklopnej postele so sedačkou je taktiež vhodnou alternatívou do malých miestností. Cez deň pohovka, po vyklopení posteľ. Jednoducho 2 v 1.

Pozrite si postele v týchto e-shopoch:

Sklápacie postele zo skrine

Posteľ, ktorá sa cez deň tvári ako bežná skriňa alebo komoda, no v okamihu sa zmení na pohodlné lôžko. Nie, nie je to fikcia. Je to realita, za ktorú si však priplatíte. Zvyčajne sa cena sklápacích postelí pohybuje okolo 500 eur. Ak ste sa rozhodli pre takúto investíciu a šetrenie priestoru, nepríde ani o pohodlie, ani o štýl.

Nemusíte sa obávať, že sklápacie postele si vyžadujú zvýšenú pozornosť pri ich manipulácii. Naopak, kvalitné systémy a mechanizmy sa postarajú o to, aby ste sa vyhli akejkoľvek námahe pri ich používaní. Manipulácia je jednoduchá a zvládne ju naozaj každý. Kovová konštrukcia, jej pevnosť a stabilita zvyšujú zároveň aj bezpečnosť pri samotnom sklápaní.

Aj rozkladacie postele sú s úložným priestorom

Rozkladacie postele sú obľúbeným druhom nábytku spomedzi spálňového sortimentu. Ak sa k funkcii rozkladania navyše pridá aj možnosť úložného priestoru, spokojnosť bude zaručená. Ako inak, aj v tomto prípade je potrebné brať do úvahy použité materiály. Rozkladacie postele z masívu vás pravdepodobne nesklamú a navyše poteší vás aj ich dlhá životnosť.

Hodia sa aj na každodenné spanie?

Ak patríte medzi hostiteľov a návštevy sú takmer pravidelnou súčasťou vášho bývania, rozkladacie postele sú ideálnou alternatívou hosťovskej izby. Hodia sa tiež pre deti a ich kamarátov do detskej či študentskej izby. Väčšinou si ich môžete zakúpiť v jednolôžkovom variante, no zoženiete aj ten dvojlôžkový.

Pozrite si aj tieto rozkladacie postele:

Aj keď je pravdou, že rozkladacie postele neslúžia primárne na každodenné spanie, v prípade kvalitného použitia a spracovania materiálov sa nevylučuje ani možnosť pravidelného spánku. Hovoríme najmä o posteliach z masívu. Dobrý spánok si môžete dopriať napríklad aj na rozťahovacích pohovkách. Viac sa dočítate v článku „Ktoré pohovky sú najpohodlnejšie na spanie?“.

Už dávno neplatí, že rozkladacie postele sú nepohodlné na spanie. Už sa nejedná len o tzv. váľandu. Kvalitné matrace sú už samozrejmou súčasťou spálňového nábytku a postarajú sa o kvalitný spánok. Zo širokého sortimentu si určite vyberiete podľa vášho vkusu a požiadaviek, pričom zoženiete aj lacné postele, pri ktorých si však treba dať pozor na kvalitu materiálu.

V tejto súvislosti by vás mohlo zaujímať